Problem z konfiguracją połączenia na tablecie

Tematy związane z aplikacją administratora i pracą administratorów systemu
soulburner

Re: Problem z konfiguracją połączenia na tablecie

Post autor: soulburner » 03 lip 2019, 4:29

No, niestety, nie paca, ciągle ten sam efekt (Windows nie może nawiązać połączenia, Skylight natychmiast rozłącza przy próbie nawiązania - mało tego, co chwilę duplikuje profile i ustawia standardowy apn "internet").

edit - teraz nawet przez połączenie telefoniczne z *99# jest odrzucane :roll:

wojciech.adamczyk

Post autor: wojciech.adamczyk » 03 lip 2019, 6:15

Może problem fizyczny jest z modemem?

soulburner

Post autor: soulburner » 03 lip 2019, 6:19

Myślałem o tym, jednak na standardowym APN 'internet' łączność hula doskonale...

Adam

Post autor: Adam » 03 lip 2019, 11:30

Odinstaluj sirverlighta. Osobiście nie udało mi się go zmusić do współpracy (tzn. nie zmieniania profili i APN na "internet"). Pamiętam, że kiedyś pomogło mi utworzenie nowego użytkownika w windowsie (bez praw administratora, trzeba pamiętać, żeby nadać mu uprawnienia do katalogu SWDPRM2) Spróbuj też czy łączy się z innego istniejącego windowsowego użytkownika.

michal.m

Post autor: michal.m » 20 sie 2019, 19:15

A ja mam tak, na jednym tablecie że często zamiast połączenia z swdprm łączy się za pomocą sieci bezprzewodowej orange i za groma nie mogę dość dla czego. Jak rozłączę a nawet zrestartuję tablet i połączę przez swdprm to nie dostaje IP. Może ktoś miał taką sytuację i wie dla czego tak się dzieje?
Zawszę mogę przywrócić system z obrazu ... ale może jest inne wyjście?

soulburner

Post autor: soulburner » 20 sie 2019, 20:41

U mnie przyczyną wszystkich opisywanych wcześniej problemów okazała się... karta SIM. Wprowadzono mnie w błąd mówiąc, że ten APN będzie działał przy dowolnej karcie Orange, co wydawało mi się podejrzane, no ale pracowałem z tym. Po zaaplikowaniu właściwej karty wszystko działa.

Muszę przyjrzeć się też jednemu z tabletów, który pomimo dobrego zasięgu gubi połączenie, którego potem nie można nawiązać ponownie bez wyjęcia i włożenia karty ponownie.

@michal.m - wydaje mi się, że jeśli masz pod ręką jakiś względnie świeży obraz systemu, to będzie to najszybsza i najbardziej niezawodna metoda. Ewentualnie "Przywracanie systemu" wbudowane w Windows (jeśli działa - przy małej ilości miejsca dostępnej na tabletach lubi się to wyłączyć).

michal.m

Post autor: michal.m » 22 sie 2019, 5:57

Zmieniłem tablet co kilka godzin i tak traci połączenie. Jedyną cechą wspólną jest karta SIM.
A przy okazji czy korzystacie z jakiegoś dodatkowego oprogramowania do łączenia się z siecią SWDPRM?

ODPOWIEDZ