Prace serwisowe/okna serwisowe

Tematy związane z aplikacją administratora i pracą administratorów systemu
Rafał

Prace serwisowe/okna serwisowe

Post autor: Rafał » 28 gru 2017, 11:58

Witam.
Czy może ktoś wyjaśnić, jaki jest powód wykonywania prac serwisowych w środowisku produkcyjnym późną nocą? Przecież Ratownictwo działa 24h/7d i nie można zakładać że w nocy jest mniejszy ruch. Biorąc pod uwagę wcześniejsze problemy po aktualizacjach, lepszym wyborem byłyby godziny ranne lub popołudniowe, kiedy dostępne są służby techniczne Dysponentów.

Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Re: Prace serwisowe/okna serwisowe

Post autor: rwaligora » 28 gru 2017, 17:41

Rafał pisze:
28 gru 2017, 11:58
Witam.
Czy może ktoś wyjaśnić, jaki jest powód wykonywania prac serwisowych w środowisku produkcyjnym późną nocą? Przecież Ratownictwo działa 24h/7d i nie można zakładać że w nocy jest mniejszy ruch. Biorąc pod uwagę wcześniejsze problemy po aktualizacjach, lepszym wyborem byłyby godziny ranne lub popołudniowe, kiedy dostępne są służby techniczne Dysponentów.
Nie wiem skąd jesteś ale nawet ze statystyk do wojewody wprost wynika że w nocy jest dużo mniej zgłoszeń.
Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem."

Rafał

Post autor: Rafał » 28 gru 2017, 17:58

rwaligora pisze:
28 gru 2017, 17:41
Rafał pisze:
Witam.
Nie wiem skąd jesteś ale nawet ze statystyk do wojewody wprost wynika że w nocy jest dużo mniej zgłoszeń.
Zgoda, statystycznie wygląda to lepiej jednak założenia że będzie mniejszy ruch czasem mijają się z rzeczywistością.
Lokalizacja jest w profilu.

tomasz.boguslawski
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM

Post autor: tomasz.boguslawski » 29 gru 2017, 7:28

Ja też jestem za tym, żeby prace serwisowe wykonywać w dzień. Ruch w nocy jest trochę mniejszy, ale nawet nie dwukrotnie - robiłem dokładne statystyki. Najmniejszy jest koło 3-4 w nocy.
Dla mnie głównym argumentem za pracami serwisowymi w dzień jest to, że członkowie mojego zespołu są wtedy bardziej wypoczęci i jest dużo mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia błędu. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do pracy w nocy. Myślę, że administratorzy z MSWiA uznali te argumenty za słuszne i ostatnio większość instalacji jest w dzień.

Filip

Post autor: Filip » 30 mar 2018, 10:29

Zgoda - lepiej prace serwisowe wykonywać w dzień, do południa. Jeśli wieczorem lub w nocy to na pewno nie w nocy z piątku na sobotę ani z soboty na niedzielę. Wtedy wiara wychodzi na miasto i jest dużo większy ruch niż poniedziałek-czwartek.

artur

Post autor: artur » 30 mar 2018, 19:48

Rafał pisze:
28 gru 2017, 17:58
rwaligora pisze:
28 gru 2017, 17:41
Rafał pisze:
Witam.
Zgoda, statystycznie wygląda to lepiej jednak założenia że będzie mniejszy ruch czasem mijają się z rzeczywistością.
Lokalizacja jest w profilu.
Zgadzam się z Rafałem ja też jestem zwolennikiem aktualizacji w godzinach porannych jesteśmy wszyscy dostępni wtedy i jak Tomek napisał my również jesteśmy wypoczęci.

ODPOWIEDZ