AutoMapa

Tematy związane z aplikacją administratora i pracą administratorów systemu
pigr

Re: AutoMapa

Post autor: pigr » 15 cze 2018, 7:06

Zdarzają, w końcu to urządzenie za 200 zł...

Nasze zespoły wiedzą że zanim do nas (it) zadzwonią to mają sprawdzić odłączając zasilanie i wyjmując baterię.

Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Post autor: rwaligora » 15 cze 2018, 18:31

r3bel pisze:
08 cze 2018, 10:04
Mam pytanie odnośnie tematu: zakupiłem tego holux'a rcv-3000 na testy do ambulansu.
Mam z nim następujący problem: po około 2-3 dniach zawiesza się (pali się czerwona diodka non stop ale nie szuka GPS, połączenie bluetooth jest bo automapa nie zgłasza braku dostępności portu com oraz oprogramowanie systemowe "widzi" urządzenie). Jedyną metodą na przywrócenie funkcjonalności urządzenia jest reset.
Zmieniałem sterowniki bluetooth na tablecie (r11), zmieniałem szybkość portu, zmieniałem opcje logowania pozycji GPS na holuxie - nic nie pomogło.

Czy wam też takie rzeczy się zdarzają czy po prostu trafił mi się lipny egzemplarz.
A pokazuje Ci wtedy dwa porty com czy jeden?
Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem."

r3bel

Post autor: r3bel » 19 cze 2018, 10:39

rwaligora pisze:
15 cze 2018, 18:31
r3bel pisze:
08 cze 2018, 10:04
Mam pytanie odnośnie tematu: zakupiłem tego holux'a rcv-3000 na testy do ambulansu.
Mam z nim następujący problem: po około 2-3 dniach zawiesza się (pali się czerwona diodka non stop ale nie szuka GPS, połączenie bluetooth jest bo automapa nie zgłasza braku dostępności portu com oraz oprogramowanie systemowe "widzi" urządzenie). Jedyną metodą na przywrócenie funkcjonalności urządzenia jest reset.
Zmieniałem sterowniki bluetooth na tablecie (r11), zmieniałem szybkość portu, zmieniałem opcje logowania pozycji GPS na holuxie - nic nie pomogło.

Czy wam też takie rzeczy się zdarzają czy po prostu trafił mi się lipny egzemplarz.
A pokazuje Ci wtedy dwa porty com czy jeden?
Właśnie mi się znowu zawiesił.
Pokazuje 2 porty.
Macie może jakiś program do zarządzania (resetu) urządzenia?

wojciech.adamczyk

Post autor: wojciech.adamczyk » 22 cze 2018, 7:47

Ja mam do stacji dokujących podpięty do usb Holux m215+ i nie ma żadnych problemów. Tablet do stacji - w automapie start i odjazd.

mariuszm

Post autor: mariuszm » 23 cze 2018, 11:04

Cześć r3bel,
to ja powiem ci jak to u mnie funkcjonuje:
RM Malbork 3 karetki od czasu kiedy zaczęliśmy pracę w SWD zakupiono nam Holux'y RCV 3000. Powiem tak, jeden z Holuxów często się zawieszał trzeba było go resetować ON/OFF czasem pomagało tylko wyciągnięcie baterii aż do dnia kiedy zawisł na zawsze :). Oddany do serwisu wrócił po 6 m-cach :). W dwóch karetkach działały bez zastrzeżeń ale zdarzało się zawieszenie urządzenia i ciągle świecąca dioda od GPS - reset i OK. Czas lokalizowania i łączenia wg mojej oceny był stanowczo długi....zaproponowano nam zakup anten Holux 215+ i tu miłe zaskoczenie połączenie i wyszukanie GPS w ciągu kilku sekund :). Pomijam współpracę z naszym informatykiem bo na instalację jednej anteny czekałem baaaardzo dłuuuugo :) ( potrzebne są sterowniki do anteny ) jest o wiele lepiej niż z Holuxem pomimo, że w jednej z karetek jest problem ( chyba bardziej systemowy niż urządzenia ) otóż, zdarza się , że po wpięciu do stacji dokującej wyskakuje informacja "brak sterowników " i wtedy zostaje tylko restart tableta żeby GPS działał.
Podsumowując na dzień dzisiejszy wybieram antenę Holux215+ może nad takim rozwiązaniem pomyśl za nim wydasz pieniądze. Antena na stałe podpięta pod stację dokującą, nie potrzebuje zasilania tak jak Holux RCV 3000 ( bateria wytrzyma 5-6 h), nie musi łączyć się poprzez BT.
Pozdrawiam
Mariusz

r3bel

Post autor: r3bel » 29 cze 2018, 6:48

mariuszm pisze:
23 cze 2018, 11:04
Cześć r3bel,
to ja powiem ci jak to u mnie funkcjonuje:
RM Malbork 3 karetki od czasu kiedy zaczęliśmy pracę w SWD zakupiono nam Holux'y RCV 3000. Powiem tak, jeden z Holuxów często się zawieszał trzeba było go resetować ON/OFF czasem pomagało tylko wyciągnięcie baterii aż do dnia kiedy zawisł na zawsze :). Oddany do serwisu wrócił po 6 m-cach :). W dwóch karetkach działały bez zastrzeżeń ale zdarzało się zawieszenie urządzenia i ciągle świecąca dioda od GPS - reset i OK. Czas lokalizowania i łączenia wg mojej oceny był stanowczo długi....zaproponowano nam zakup anten Holux 215+ i tu miłe zaskoczenie połączenie i wyszukanie GPS w ciągu kilku sekund :). Pomijam współpracę z naszym informatykiem bo na instalację jednej anteny czekałem baaaardzo dłuuuugo :) ( potrzebne są sterowniki do anteny ) jest o wiele lepiej niż z Holuxem pomimo, że w jednej z karetek jest problem ( chyba bardziej systemowy niż urządzenia ) otóż, zdarza się , że po wpięciu do stacji dokującej wyskakuje informacja "brak sterowników " i wtedy zostaje tylko restart tableta żeby GPS działał.
Podsumowując na dzień dzisiejszy wybieram antenę Holux215+ może nad takim rozwiązaniem pomyśl za nim wydasz pieniądze. Antena na stałe podpięta pod stację dokującą, nie potrzebuje zasilania tak jak Holux RCV 3000 ( bateria wytrzyma 5-6 h), nie musi łączyć się poprzez BT.
Pozdrawiam
Mariusz
Serdecznie dziękuje Mariuszu za odpowiedz.
Czytając opinie na temat tego holuxa 215+ dużym atutem jest korzystanie z 2 systemów (GPS i GLONASS) oraz brak zasilania bateryjnego.
Mam tylko 1 problem do rozwiązania: w nowych mercedesach stacja dokująca jest montowana blisko środkowego panelu i trudno tam zmieścić kabel USB. Jak mi się uda podłączyć kabel to od razu zamawiam 215+.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Paweł_PRJG

Post autor: Paweł_PRJG » 18 lip 2018, 7:30

Mam pytanie do korzystających z Holux RCV-3000. Czy dobrze wam działają? Zakupiliśmy 7szt. W jednej karetce działa bardzo dobrze. Pozostałe maja problem z prowadzeniem po trasie. GPS prowadzi obok drogi zamiast po drodze. Pobrałem logi z jednego GPS-a i widać na mapie że zamiast prowadzić drogą trasa leci obok drogi. Automapa co chwile wylicza trasę, każe zawrócić itd. Sygnał GPS jest ok. Załączam zrzut z mapy na którym widać trasę
Załączniki
ScreenCapture.jpg
ScreenCapture.jpg (60.34 KiB) Przejrzano 719 razy

Awatar użytkownika
Paweł_PRJG

Post autor: Paweł_PRJG » 23 lip 2018, 10:36

Paweł_PRJG pisze:
18 lip 2018, 7:30
Mam pytanie do korzystających z Holux RCV-3000. Czy dobrze wam działają? Zakupiliśmy 7szt. W jednej karetce działa bardzo dobrze. Pozostałe maja problem z prowadzeniem po trasie. GPS prowadzi obok drogi zamiast po drodze. Pobrałem logi z jednego GPS-a i widać na mapie że zamiast prowadzić drogą trasa leci obok drogi. Automapa co chwile wylicza trasę, każe zawrócić itd. Sygnał GPS jest ok. Załączam zrzut z mapy na którym widać trasę
Problem rozwiązany. Powodem były zakłócenia pochodzące ze stacji dokującej. GPS musi być oddalony od stacji dokującej +/- 0,5M

sq9mcs

Post autor: sq9mcs » 24 lip 2018, 7:31

Producent zaoszczędził na stopniu zasilania. Zakłócenia generuje transformator zasilacza stacji.

ODPOWIEDZ