AutoMapa

Tematy związane z aplikacją administratora i pracą administratorów systemu
Awatar użytkownika
Paweł_PRJG

Re: AutoMapa

Post autor: Paweł_PRJG » 15 maja 2018, 6:01

pigr pisze:
20 gru 2017, 16:49
Używamy na wszystkich zespołach w pojazdach zainstalowany na stałe odbiornik Hollux RCV3000 na bluetooth - ~200 za sztukę, działa znakomicie, ma wewnętrzną baterię do 6-8h, zasilanie po USB.
W konfiguracji AutoMapy trzeba ustawić by nie przełączała się na inny odbiornik lub go nawet nie szukała innych gdy tablet jest poza zasięgiem, oraz ustawić na sztywno port COM - te ustawienia można wykonać tylko przez ręczną edycję plików konfiguracyjnych mapy.
Czy możesz napisać który plik trzeba zedytować żeby tablet nie przełączał się na inny odbiornik GPS? Zamówiłem RCV3000 i będę testował bo na wbudowanych gps mimo napraw w serwisie oraz zainstalowanych antenach zewnętrznych działa bardzo kiepsko.

Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Post autor: rwaligora » 15 maja 2018, 7:04

Paweł_PRJG pisze:
15 maja 2018, 6:01
pigr pisze:
Używamy na wszystkich zespołach w pojazdach zainstalowany na stałe odbiornik Hollux RCV3000 na bluetooth - ~200 za sztukę, działa znakomicie, ma wewnętrzną baterię do 6-8h, zasilanie po USB.
W konfiguracji AutoMapy trzeba ustawić by nie przełączała się na inny odbiornik lub go nawet nie szukała innych gdy tablet jest poza zasięgiem, oraz ustawić na sztywno port COM - te ustawienia można wykonać tylko przez ręczną edycję plików konfiguracyjnych mapy.
Czy możesz napisać który plik trzeba zedytować żeby tablet nie przełączał się na inny odbiornik GPS? Zamówiłem RCV3000 i będę testował bo na wbudowanych gps mimo napraw w serwisie oraz zainstalowanych antenach zewnętrznych działa bardzo kiepsko.
Sparuj urządzenie z tabletem po BT. Zobacz jaki dostałeś port COM i ten port wpisz w automapie w opcjach GPS i tyle
Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem."

Awatar użytkownika
Paweł_PRJG

Post autor: Paweł_PRJG » 15 maja 2018, 7:11

rwaligora pisze:
15 maja 2018, 7:04
Paweł_PRJG pisze:
pigr pisze:
Sparuj urządzenie z tabletem po BT. Zobacz jaki dostałeś port COM i ten port wpisz w automapie w opcjach GPS i tyle
To wiem. Myślałem że jeszcze edycja pliku jest potrzebna. Dzięki

Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Post autor: rwaligora » 15 maja 2018, 7:19

Paweł_PRJG pisze:
15 maja 2018, 7:11
rwaligora pisze:
15 maja 2018, 7:04
Paweł_PRJG pisze:

To wiem. Myślałem że jeszcze edycja pliku jest potrzebna. Dzięki
Zdarza się że BT zestawia połączenie na wysokim COMie którego w Automapie nie można wybrać
Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem."

Radek Drwiła

Post autor: Radek Drwiła » 15 maja 2018, 7:49

Teroetycznie w pliku gps.settings są dwa parametry

AutodetectMinPort=1
AutodetectMaxPort=9

i wtedy widać wyższe porty w AM ( gdy ustawimy max na wyższa wartość)

Awatar użytkownika
Paweł_PRJG

Post autor: Paweł_PRJG » 15 maja 2018, 8:50

Dzięki za wskazówki już namierzyłem plik :D

rafał7510

Post autor: rafał7510 » 22 maja 2018, 8:41

Mam takie nie typowe pytanie . W którym miejscu zainstalowaliście ten dodatkowy gps Holuks i jak zasilanie najlepiej podłączyć do niego .

Awatar użytkownika
Paweł_PRJG

Post autor: Paweł_PRJG » 22 maja 2018, 10:32

Do testów zamontowany jest na taśmę z rzepem do konsoli środkowej auta. Zasilanie z gniazda zapalniczki. Można ze stacji dokującej ale tam po USB zasilanie idzie chyba po włożeniu tabletu.

Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Post autor: rwaligora » 23 maja 2018, 6:42

rafał7510 pisze:
22 maja 2018, 8:41
Mam takie nie typowe pytanie . W którym miejscu zainstalowaliście ten dodatkowy gps Holuks i jak zasilanie najlepiej podłączyć do niego .
Rzep na podszybiu zasilanie dowolne. Widziałem że niektóre ZRM podpięły pod radio.

r3bel

Post autor: r3bel » 08 cze 2018, 10:04

Mam pytanie odnośnie tematu: zakupiłem tego holux'a rcv-3000 na testy do ambulansu.
Mam z nim następujący problem: po około 2-3 dniach zawiesza się (pali się czerwona diodka non stop ale nie szuka GPS, połączenie bluetooth jest bo automapa nie zgłasza braku dostępności portu com oraz oprogramowanie systemowe "widzi" urządzenie). Jedyną metodą na przywrócenie funkcjonalności urządzenia jest reset.
Zmieniałem sterowniki bluetooth na tablecie (r11), zmieniałem szybkość portu, zmieniałem opcje logowania pozycji GPS na holuxie - nic nie pomogło.

Czy wam też takie rzeczy się zdarzają czy po prostu trafił mi się lipny egzemplarz.

ODPOWIEDZ