Administrator propozycje zmian

Tematy związane z aplikacją administratora i pracą administratorów systemu
pigr

Administrator propozycje zmian

Post autor: pigr » 18 gru 2017, 10:45

Brak 'możliwości' deaktywacji id GPS - w przypadku gdy pojazd jest wyłączony z użytkowania na krótszy okres czasu przydała by się dodatkowa opcja na formularzu pojazdu, która 'wyłączała' by GPS w module mapowym. Obecnie w przypadku gdy zachodzi konieczność ukrycia pojazdu przed dyspozytorem (podpowiedzi wg lokalizacji) konieczne jest usunięcie wpisu id GPS lub jego zmiana (np przez dodanie dodatkowej cyfry). Takie rozwiązanie powoduje, że trzeba pamiętać jaki był ID lub którą cyfrę dodano. Checkbox 'deaktywuj' by to ułatwił, dodatkowo w takim przypadku status GPS musiał by być wyświetlany na liście pojazdów np jako pozycja w innym kolorze.

Brak możliwości zmiany loginu użytkownika np w przypadku literówki.

wojciech.adamczyk

Re: Administrator propozycje zmian

Post autor: wojciech.adamczyk » 19 gru 2017, 9:12

Nie wstawiacie w miejsce niedostępnego pojazdu żadnego wozu zastępczego? Wówczas nie ma z tym problemu, ponieważ z podmianą pojazdu zmienia się też ID GPS, i o ile jest w zapasie skonfigurowany modem GPS to widać go prawidłowo, jeśli nie - to po prostu się nie lokalizuje. Ja dałbym status AWARIA w takim przypadku :D

pigr

Post autor: pigr » 19 gru 2017, 9:54

No właśnie nie zawsze jest ten moduł zastępczy dostępny, jeśli jest możliwość to przekładamy moduły. W nocy nikt tego nie (z)robi - zdalnie mogę wyłączyć GPS w taki właśnie sposób jak wyżej.

Powiem tak... minęło rok czasu od działania systemu w moim województwie, dłużej w innych województwach, a nadal nie ma jednolitych procedur działania administratorów/dyspozytorni/zespołów, co dyspozytornia/dysponent to inne metody działania.

wojciech.adamczyk

Post autor: wojciech.adamczyk » 19 gru 2017, 10:05

My dostaliśmy karty SIM do rezerwowych pojazdów, dysponenci są zobowiązani zainstalować je w modułach, wówczas nie będzie problemu podczas zmiany pojazdu w systemie, pod warunkiem, że dysponent ma uzbrojony pojazd zapasowy w okablowanie do SWD. Jak jest ze zmianą pojazdu przez dyspozytora? Zapomniałem przetestować.

sq9mcs

Post autor: sq9mcs » 19 gru 2017, 11:12

U nas (KPR) wszystkie auta mają moduły GSM z kartami SIM, włącznie z rezerwami. Gdy zmieniamy auto dzwonię do dyspozytora aby zmienił samochód w systemie, podaję numer rejestracyjny i po chwili już jesteśmy zlokalizowani a w SWD widnieje odpowiednie autko z odpowiednim numerem rejestracyjnym.

Filip

Post autor: Filip » 19 gru 2017, 20:45

W temacie pojazdow, ja widze jeden bład w aplikacji. Jeżeli pojazd ma status "rezerwowy" to nie ma mozliwosci podmiany go z poziomu dyspozytora. Musielismy wszystkie pojazdy, nawet nasze rezerwy, ustawić w status, "aktywny" aby byly widoczne i mozliwe do wybrania przez dyspozytora podczas podmiany. Wg mnie brakuje tu konsekwencji. Pojazdy rezerwowe powinny byc mozliwe do wybrania gdy zespol podmienia sie na rezerwe, albo nalezy zlikwidowac wogole status "rezerwa" bo nie widze zastosowania.

Filip

Post autor: Filip » 19 gru 2017, 20:52

pigr pisze:
18 gru 2017, 10:45
Brak 'możliwości' deaktywacji id GPS - w przypadku gdy pojazd jest wyłączony z użytkowania na krótszy okres czasu przydała by się dodatkowa opcja na formularzu pojazdu, która 'wyłączała' by GPS w module mapowym. Obecnie w przypadku gdy zachodzi konieczność ukrycia pojazdu przed dyspozytorem (podpowiedzi wg lokalizacji) konieczne jest usunięcie wpisu id GPS lub jego zmiana (np przez dodanie dodatkowej cyfry). Takie rozwiązanie powoduje, że trzeba pamiętać jaki był ID lub którą cyfrę dodano. Checkbox 'deaktywuj' by to ułatwił, dodatkowo w takim przypadku status GPS musiał by być wyświetlany na liście pojazdów np jako pozycja w innym kolorze.

Brak możliwości zmiany loginu użytkownika np w przypadku literówki.
Też miałem taka sytuacje gdy karetka zespolu pojechala do warsztatu a oni wzieli rezerwe ktora nie miala GPS-a. Wtedy system podpowiadal najblizsza wolna karetke niezgodnie z prawda i mylil dyspozytora. Ale tak sobie mysle ze mozesz sobie wprowadzic rezerwowe karetki nawet jesli nie maja gpsa do systemu jako pojazd z wlasciwa rejestracja ale z fikcyjnym id GPS i wtedy bedzie OK. System bedzie pokazywal brak koordynat dla tego zespolu. Bedzie wpisywal własciwa rejestracje na KZW. Nie bedziesz musial zmieniac ID GPS w zespole ktory jest nieuzywany. To chyba w pelni rozwiaze problem.

artur

Post autor: artur » 20 gru 2017, 23:49

Moim zdaniem pojazd który nie jest przypisany do ZRM nie powinien być widoczny coś jak włączony pojazd do ruchu i wyłączony tak aby sie to automatycznie działo. Kolejne pytanie czy nie można zmienić interwału odczytywania gps na krótszy z tego co wiem to jest 5 albo 15 sekund odświeżanie lepiej by było aby w czasie rzeczywistym pokazywac

ODPOWIEDZ