VPN MSK

Tematy związane z aplikacją administratora i pracą administratorów systemu
Andrzej

Re: VPN MSK

Post autor: Andrzej » 23 kwie 2020, 7:19

rwaligora pisze:
21 kwie 2020, 19:23
ADSanok pisze:
21 kwie 2020, 9:01
to akurat jest jasne... tyle, że z tego co rozmawiałem z Adminem Woj a On z LPR to na każdym komputerze ma być pełen zestaw certyfikatów i każdy użytkownik ma się logować na swój do VPN :shock:
Czyli wg LPR przychodzę do pracy
Wylogowuję VPN
Loguję VPN na swoje dane
Uruchamiam aplikację rozpoczynam dyżur
Zamykam aplikację
Wylogowuję VPN

Przychodzi następny pracownik i robi to samo?

COVIDa się ktoś nawdychał?
Takie są założenia LPR, chcą aby na stacjach były wszystkie certyfikaty, po zakończeniu dyżuru użytkownik wylogowuje się z aplikacji i VPN, a ktoś z następnej zmiany loguje się do VPN itd.

Problem jest inny, pierwszy lepszy ogarnięty ratownik może uruchomić VPN i aplikację w domu. Nic nie wiemy o zabezpieczeniach wobec takich sytuacji.

Andrzej

Post autor: Andrzej » 23 kwie 2020, 7:29

ADSanok pisze:
to akurat jest jasne... tyle, że z tego co rozmawiałem z Adminem Woj a On z LPR to na każdym komputerze ma być pełen zestaw certyfikatów i każdy użytkownik ma się logować na swój do VPN :shock:
Przy próbie logowania pyta o login i hasło, podajemy po kolei dane ratowników i zaciągają się certyfikaty.
Chyba, że jest inaczej. Ale ja mam przy próbie uruchomienia VPN prośbę o podanie hasła, login pamięta ostatni który się łączył przez VPN.
Załączniki
logowanie.png
logowanie.png (116.04 KiB) Przejrzano 2435 razy

Awatar użytkownika
ADSanok

Post autor: ADSanok » 23 kwie 2020, 8:12

Andrzej pisze:
23 kwie 2020, 7:29
ADSanok pisze:
Przy próbie logowania pyta o login i hasło, podajemy po kolei dane ratowników i zaciągają się certyfikaty.
Chyba, że jest inaczej. Ale ja mam przy próbie uruchomienia VPN prośbę o podanie hasła, login pamięta ostatni który się łączył przez VPN.
U mnie zachowuje tak samo jak poprzednio - łączy się na zapamiętany certyfikat bez jakiegokolwiek pytania...
Co też zauważyłem, że u innych kolegów jest tak samo - nawet czytając to forum...
Co ciekawe dzwonili do mnie z LPR w sprawie zgłoszenia...
I osoba dzwoniąca próbowała sprawdzić to co ja mówię... i jej też połączył się bez pytania o użytkownika i hasło :shock: :shock: :shock:
Będą rozkminiać o co chodzi...
Tomasz K... (nie mylić z agentem ;P)

Home is where the heart lies...
But if the heart lies where is home...

Radek

Post autor: Radek » 23 kwie 2020, 11:59

Boże uchroń nas od dobrych pomysłów z KCMRM, prosimy Cię. Enter

grzegorzdt

Post autor: grzegorzdt » 23 kwie 2020, 13:58

Jeszcze niech podłączą kompy do domeny wtedy na pewno będzie działać. Poza tym jeśli na stacji są dwa zespoły albo trzy na jednym kompie kto ma się wtedy logować do vpn? W takiej sytuacji konfig per user nie ma zastosowania.

ODPOWIEDZ