Strona 1 z 1

status POMOCY

: 27 gru 2017, 13:21
autor: pelikan
Proponuję na liście statusów umieścić dodatkowy status (lub raczej ciche przywołanie) POMOC, najlepiej koloru czerwonego, który służyłby do wezwania pomocy policji w przypadku realnego zagrożenia ze strony pacjenta/otoczenia. Kliknięcie takie powinno wiązać się z sygnałem dźwiękowym w module dyspozytora oraz notyfikacją, ewentualnie z automatycznym wezwaniem policji przez formatkę SWD z określonym komunikatem.

Re: status POMOCY

: 28 gru 2017, 11:42
autor: Wojciech Pacyna
Pomysł dobry, ale tylko jeżeli to dyspozytor będzie przypisywał Policję do formatki, a nie ZRM.

Re: status POMOCY

: 29 gru 2017, 8:37
autor: tomasz.boguslawski
Pomysł w sumie prosty i dobry. Po włączeniu statusu "Pomocy" tablet mógłby jeszcze dodatkowo głośno trąbić - może podziałałoby to na napastników, a przy okazji ułatwiło Policji zlokalizowanie zespołu.

Re: status POMOCY

: 29 gru 2017, 20:34
autor: rwaligora
Wprowadzenie statusu to jedno uświadomienie ZRM do czego on służy to drugie.

Prosty przykład " No ustawiłem status POMOCY bo nie mogliśmy znieść pacjenta"

Re: status POMOCY

: 08 lut 2019, 10:25
autor: asb
Proponowałbym raczej nazwać ten status "zespół zagrożony" lub coś w tym stylu. Bez efektów dźwiękowych na tablecie, czasami liczy się dyskrecja, a takie ciche wezwanie pomocy, bez zaraz zwrotnego kontaktu dyspozytorni w stylu telefonu "co się tam u was dzieje?" naprawdę może się przydać.

Re: status POMOCY

: 08 lut 2019, 13:41
autor: proxyp
...i czas oczekiwania na Policję 30 minut, moim zdaniem to sìę nie sprawdzi.

Re: status POMOCY

: 09 lut 2019, 11:16
autor: admin04-01
Swego czasu planowałem wdrożyć funkcje POMOCY obok SWD, przez wciśnięcie przycisku P (p jak pomoc akurat pasowało) po lewej stronie tabletu, nie na ekranie, można podczepić pod to dowolną aplikację. Planowałem po naciśnięciu P wysłanie SMS o treści "POMOCY X0101" do dyspozytora głównego oraz wysyłającego ale po wdrożeniu monitorowania stanu GPS (modułów teltoniki) przez SMS okazało się, że SMS są płatne i ministerstwo kazało natychmiast wyłączyć wszystkie zabawki korzystające z SMS. Ktoś w ministerstwie nie pomyślał, żę konfiguracja GPS-ów przez SMS też będzie kosztować.
Wysyłanie informacji bezpośrednio do Policji to słaby pomysł. I tak by zadzwonili do DM.

Re: status POMOCY

: 10 lut 2019, 22:01
autor: asb
Czyli MZ ceni nas poniżej wartości SMS ?
Czasami sytuacje podczas realizacji zleceń, są dość napięte. W wielu sytuacjach zaalarmowanie policji poprzez wykonanie telefonu alarmowego lub kontakt z dyspozytornią medyczną jest praktycznie niemożliwe. Taki dedykowany przycisk (niezależnie od miejsca jego umiejscowienia) byłby niezwykle pomocny. Powiadomienie dyspozytorni tą drogę nie wzbudzałoby dodatkowej agresji na miejscu, byłoby skuteczne, a zespół wiedziałby, że spokojnie może grać na czas dobrą miną do złej gry. Licząc na wsparcie policji po pewnym czasie.

Re: status POMOCY

: 11 lut 2019, 9:03
autor: proxyp
Pamiętajcie, że informacja od dyspozytora do policji o zagrożonym ZRM nie świadczy jeszcze o natychmiastowym wysłaniu radiowozu. To policjant decyduje. Zwykle nie ma wolnego patrolu.