Dodatkowy KZW

Tematy związane z aplikacjami ZRM oraz pracą ratowników i lekarzy
krzyzak_81
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:36

Dodatkowy KZW

Post autor: krzyzak_81 » 21 gru 2017, 11:10

Czy jest możliwość samodzielnego dodania KZW z nowym numerem przez kierownika zespołu z poziomu tabletu? Czy jest to formalnie niemożliwe?
O co chodzi?
Przykład: Jedziemy do wypadku, na miejscu dwie osoby poszkodowane, lub jak często się zdarza, któryś z uczestników kolizji po 20 minutach zgłasza się do nas, że jednak chce się przebadać bo boli go ręka. W takim przypadku musimy założyć dwie karty, wtedy bez konieczności dzwonienia do dyspozytora moglibyśmy samodzielnie w tablecie kliknąć nową kartę KZW, która automatycznie przypisze nam nowy numer. Obyłoby się bez konieczności dzwonienia do dyspozytora, żeby wysłał nam nową dyspozycję. I dyspozytorowi i nam przyśpieszyłoby to założenie dokumentacji. Dodam, że nie zawsze jest zasięg GSM, żeby np połączyć się z dyspozytorem i poprosić o kolejny numer - to po pierwsze, a po drugie sami dyspozytorzy często nie mają czasu odebrać od nas telefonu z racji ilości zleceń i dyspozycji innych zespołów.
Oczywiście dyspozytor musiałby widzieć, ze dany ZRM jakby samodzielnie zadysponował się do danego pacjenta i musiałby tylko potwierdzić taką czynność na pulpicie.

Awatar użytkownika
rwaligora
Posty: 152
Rejestracja: 15 gru 2017, 17:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Dodatkowy KZW

Post autor: rwaligora » 21 gru 2017, 11:24

Programowo to nie jest problem zapewne ale wtedy z puntu prawa kogo wpisać w pole kod dyspozytora ? Ciebie kierownika ZRM nie posiadającego uprawnień dyspozytora medycznego czy podpiąć dyspozytora który nadał pierwszą kartę ale nie ma świadomości że Wy coś dodajecie
Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem."

Maciej Kotarba
Posty: 13
Rejestracja: 16 gru 2017, 3:46

Re: Dodatkowy KZW

Post autor: Maciej Kotarba » 24 gru 2017, 13:26

Pisałem o tym w dziale dyspozytorskim. Ułatwiłoby to pracę dyspozytorom i ZRM.
Myślę, że ZRM mógłby kopiować pierwszą KZW z nadanym nowym numerem zlecenia. Jako dyspozytor nie muszę nawet o tym wiedzieć - a jeśli ktoś uzna, że powinien o tym wiedzieć, to właściwy komunikat może się pokazać w Notyfikacjach.

ODPOWIEDZ