Lista leków a wymogi dokumentacji medycznej

Tematy związane z aplikacjami ZRM oraz pracą ratowników i lekarzy
sq9mcs
Posty: 30
Rejestracja: 15 gru 2017, 12:13

Lista leków a wymogi dokumentacji medycznej

Post autor: sq9mcs » 18 gru 2017, 15:09

Przegrzebaliśmy ostatnio rozporządzenie dotyczące prowadzenia dokumentacji medycznej z którego wynika że należy wprowadzać drogę podania aby dokumentacja była spójna.

Propozycja jest taka aby okno leków wykonać następująco.
Okno zawiera trzy kolumny: Pierwsza od lewej nazwa leku zgodnie z rozporządzeniem MZ, po wybraniu pojawia się druga kolumna obok z wyborem drogi podania i.v., i.m., p.o. etc. po wybraniu drogi podania pojawia się następna kolumna z dawką wpisywaną ręcznie w formie cyfr i oznaczenia mg. Kliknięcie OK spowoduje wpisanie na kartę MCR.

pawel
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2017, 14:12

Re: Lista leków a wymogi dokumentacji medycznej

Post autor: pawel » 19 gru 2017, 9:04

Przy wyborze leków z listy to górne pole tekstowe umożliwia nie tylko wyszukiwanie, ale również ręczną modyfikację wybranego wpisu.
Czyli po tym jak już się kliknie w konkretny lek a przed zamknięciem listy można sobie coś swobodnie dopisać albo zmodyfikować (np. dawkę, drogę podania) i dopiero wcisnąć 'Wybierz'. Właśnie dlatego ta lista nie zamyka się automatycznie po wybraniu leku.
Można również w ogóle nie wybierać żadnego leku na początku tylko od razu wpisać własny tekst.

sq9mcs
Posty: 30
Rejestracja: 15 gru 2017, 12:13

Re: Lista leków a wymogi dokumentacji medycznej

Post autor: sq9mcs » 19 gru 2017, 9:22

Fakt ale to dalej nie jest wygodne rozwiązanie które umożliwi szybkie pisanie karty. Jak lecisz na cito na SOR z ciężkim pacjentem mając świadomość że na miejscu przekazanie będzie się opóźniać bo pacjent nie zarejestrowany bo nie ma karty, to chciałbyś szybko kartę napisać.

Mariusz
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2017, 11:19

Re: Lista leków a wymogi dokumentacji medycznej

Post autor: Mariusz » 23 gru 2017, 11:30

Co do listy leków jak i ICD-9 proponowałbym możliwość dodawania kilku leków oraz procedur z pozycji jednego okna dialogowego. Wybieranie każdego leku i procedury to wybitna strata czasu. Jak wspomniał w poprzednich postach Filip zaznaczanie z listy leków oraz procedur na zasadzie przenoszenia z okna "lista" do okna "wybór" (zarówno leki oraz procedury) i zatwierdzenie jednym kliknięciem. W zakładce dodane leki od razu dawka i droga podania (dawka do wpisania "z ręki" droga do wpisania "w ręki" oraz z listy)

Co do leków proponuje zawęzić listę do listy ministerialnej dla zespołów P oraz dać dysponentom możliwość doprecyzowania leków dla zespołów S

W aktualizacji do Wasko leki na KMCR były zaznaczone b co doskonale uwidoczniało je na tle wpisywanych materiałów medycznych.

ODPOWIEDZ