Edycja pól czasowych

Tematy związane z aplikacjami ZRM oraz pracą ratowników i lekarzy
Pawka
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2017, 15:34

Edycja pól czasowych

Post autor: Pawka » 17 gru 2017, 16:13

Chciałbym wskazać pewien błąd, który utrudnia kożystanie z aplikacji. Chodzi o edycję pól czasowych godziny/minuty, a konkretnie o automatyczne przeskakiwania kursora w pole godzin po wykasowanu pól minut.
Nie ma potrzeby aby tam działał taki mechanizm, bo jeśli chcę poprawić minuty to po wykasowaniu dwóch cyfr kursor ma pozostać na pierwszej pozycji pola minut abym wprowadził nową wartość. Jeśli będę chciał poprawić godziny to po wpisaniu wartości kursor powinien wskoczyć do pola minut za drugą cyfrą, a tam zrobię korektę lub pozostawie wcześniejszą wartość.

tomasz.boguslawski
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM
Posty: 140
Rejestracja: 15 gru 2017, 6:11

Re: Edycja pól czasowych

Post autor: tomasz.boguslawski » 19 gru 2017, 8:16

To faktycznie jakaś prosta do poprawienia niedogodność. Zajmiemy się tym.

wojciech.adamczyk
Posty: 108
Rejestracja: 14 gru 2017, 11:14
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Re: Edycja pól czasowych

Post autor: wojciech.adamczyk » 19 gru 2017, 9:22

Co do czasów...
Taki oto przykład: jest wypadek komunikacyjny, zespół dysponujemy o 7:00, przyjeżdża na miejsce o 7:15, zgłasza zapotrzebowanie na 4 karty, bo tylu ma poszkodowanych, którymi musi się zająć. Wie także, że są dwa zgony, ale w ferworze walki nie prosił o karty dla nich. Po udzieleniu pomocy poszkodowanym i wypełnieniu kart, prosi o KZW na zgony. Godzina zadysponowania jest o 8:30, a godzina stwierdzenia zgonu była o 7:20. I tych dwóch kart nie można zamknąć ze względu na brak chronologii czasu. Czy Dyspozytor nie powinien mieć możliwości edycji czasu zadysponowania?

Filip
Posty: 28
Rejestracja: 14 gru 2017, 8:16

Re: Edycja pól czasowych

Post autor: Filip » 19 gru 2017, 21:15

Temat jest bardzo skomplikowany i tak naprawde zmiana wzoru i logiki KZW i KMCR powinna to jakos rozwizac docelowo, tak aby byla mozliwosc do jednego KZW opisac wszystkich pacjentow i logicznie te czasy, a nie zeby niejako sztucznie dyspozytor zaklada wyjazd dla kazdego pacjenta ktorych i tak ratuje jeden zespół. Ale to zmiana ustawy i na razie mamy to co mamy. I w tych realiach do mnie najbardzie przemawiała argumentacja NIKu ktorego zdaniem jezeli jeden zrm obsluguje kilku pacjentow, to dla wszystkich KZW czas decyzji, czas wyjazdu, czas przybycia na miejsce powienien być taki sam, bo jak zauważył Pan z NIK zespół od samego poczatku gdy przybyl na miejsce niejako zaczął obslugiwac wszystkich pacjentów. Chciazby dlatego ze ich zobaczyl policzyl i ocenil ich stan. To ze najpierw zajął sie tymi ciezszymi, a po chwili pozostalymi, nie jest powodem do tego, ze ten ostatni pacjnet w jego KZW ma miec napisane ze ta sama karetka co opatrywala pierwszego, do niego zostala zadysponowana pozniej i pozniej przybyla niz do tego pierwszego. To samo tyczy sie tego ktory nie przezyl i mial stwierdzany zgon. Co innego oczywiscie jak jest wzywana kolejna karetka. Wtedy wzywajacym jest pierwszy zrm a czas decyzji, wyjazdu i przybycia juz inny.
Dlatego w kontekscie powyzszego nie bardzo ciesze sie z ostatniej modyfikacji, ktora te czasy innaczej wpisuje gdy dyspozytor zaklada kolejne KZW dla tego samego ZRM.
Co wy o tym myslicie?

artur
Posty: 46
Rejestracja: 14 gru 2017, 20:06

Re: Edycja pól czasowych

Post autor: artur » 21 gru 2017, 0:04

Czy możecie udostępnić to stwierdzenie NIKu, jak to sie ma do kontroli NFZ ?

ODPOWIEDZ