Odmowa przyjęcia

Tematy związane z aplikacjami ZRM oraz pracą ratowników i lekarzy
Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Odmowa przyjęcia

Post autor: rwaligora » 28 sty 2019, 13:21

Jak u was jest realizowana wizyta gdzie zespół będąc na SOR/IP odbija się a pacjent nie jest przyjęty.
Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem."

proxyp

Re: Odmowa przyjęcia

Post autor: proxyp » 28 sty 2019, 22:22

Dostaje pieczątkę z informacją o odmowie, jedzie do kolejnego szpitala.

Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Post autor: rwaligora » 02 lut 2019, 11:18

proxyp pisze:
28 sty 2019, 22:22
Dostaje pieczątkę z informacją o odmowie, jedzie do kolejnego szpitala.
Chodzi mi bardziej o system. Czy jest jakaś informacja w SWD że była taka wizyta odwołana. Czy tylko wy jako dysponent wiecie że mieliście takie wizyty.

Nie można w systemie zaznaczyć przyjęcia i odwołania więc jestem ciekaw jak to jest u was kończone.
Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem."

proxyp

Post autor: proxyp » 02 lut 2019, 11:50

W SWD PRM nie wprowadzamy żadnej adnotacji Kierownik ZRM informuję dyspozytora o odmowie, dyspozytor wysyła e-maila do NFZ, wkrm, przełożonych.

mann

Post autor: mann » 05 lut 2019, 11:52

W SWD w KMCR jest opcja odmowa przyjęcia.

Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Post autor: rwaligora » 05 lut 2019, 12:17

Oczywiście że jest opcja bo to jest w ustawie. Ale jeżeli wybierzesz w SWD opcje odmowa zamkniesz kartę to co dalej? Dyspozytorze wyślij nową kartę? Przepisujesz KMCR na nowo? A co w takim przypadku z czasami wyjazdu, bo starych nie możesz wpisać.

krzyzak_81

Post autor: krzyzak_81 » 26 mar 2019, 11:07

W pomorskim dostaliśmy wytyczne z Urzędu Wojewódzkiego jak to robić i zostaliśmy zobligowani do przestrzegania tego.
W KZW w części III - REALIZACJA ZLECENIA udzielono pomocy i przewieziono do:
-w przypadku odmowy np. w UCK Gdańsk i transportu do np. Copernicus wpisujemy "UCK Gdańsk - odmowa, Szpital Copernicus"

w KMCR:

część V DANE PACJENTA I PRZEKAZANIE PACJENTA Decyzja podmiotu leczniczego zaznaczyć odmowę tak aby zapisała się data i godzina odmowy, drukujemy KMCR i uzupełniamy o podpis i pieczątkę lekarza odmawiającego przyjęcia pacjenta, taka karta zostaje u nas, następnie w KMCR w SWD w części IV POSTĘPOWANIE Z PACJENTEM ZALECENIA / UWAGI KIEROWNIKA ZESPOŁU wpisujemy informację o odmowie przyjęcia i jedziemy do innego szpitala gdzie postępujemy już klasycznie, przekazanie itd.

Nie wiem kto to wymyślił ale trochę to mało czytelne i przejrzyste, ja przynajmniej muszę wspierać się ściągą jak mam odmowę.

ODPOWIEDZ