Zastępowalność dyspozytorni

Tematy związane z aplikacją dyspozytora, mapą i pracą dyspozytora
proxyp

Zastępowalność dyspozytorni

Post autor: proxyp » 05 mar 2018, 18:02

Jeżeli przyjmę zgłoszenie z obcej dyspozytorni i następnie przekaże formatkę do odpowiedniej dyspozytorni,to czy w moim systemie ta karta zostanie? Tzn czy jest jakiś ślad przekazania? Co w sytuacji jeżeli karta "zaginie"?

tomasz.boguslawski
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM

Re: Zastępowalność dyspozytorni

Post autor: tomasz.boguslawski » 05 mar 2018, 19:29

W trakcie przekazywania do innej dyspozytorni dyspozytor główny w tej dyspozytorni musi kliknąć, że potwierdza otrzymania zdarzenia. Tym samym zdarzenie nie może zniknąć niezauważenie. Jeśli dyspozytor główny nie kliknie potwierdzenia przez określony czas (chyba ustawiony na minutę teraz), zdarzenie nie zostanie przekazane.

proxyp

Post autor: proxyp » 11 mar 2018, 11:09

Niestety. Już chyba standardem jest odbieranie zgłoszeń z całego kraju. Pół biedy jak należy coś przyjąć i przekazać. Jak ogarnięcie temat jak nie przyjmujecie zgłoszenia i polecacie kontakt np z noch, czy wszystko przyjmujecie?

Kpr888

Post autor: Kpr888 » 12 mar 2018, 9:23

Zrobił się jakiś durny trend przyjmowania zgłoszenia i dopisywanie w opisie "oddzwoncie sobie i zdecydujcie". Nie mój teren to niech oni się martwią. Polecam instrukcję do SWD, w której wszystko jest napisane. A co NiŚOZ to jest to kłopotliwa sprawa. Z jednej strony nie musimy podawać numeru telefonu i jest to problem pacjenta, a z drugiej strony wypada jednak pomóc. Mamy jednak przecież internet i odszukanie właściwej NIŚOZ na stronach NFZ to chwila. Można też utworzyć "notatnik" z wydrukowanymi numerami. W dolnym śląsku NiSOZ mieszczą się na dwóch stronach a4. W razie trudności można jeszcze pacjenta "dać na czekaj", połączyć się z właściwą dyspozytornią i zapytać o numer telefonu, a następnie podyktować go wzywajacemu. Musimy sobie jakoś radzić, a do tego wzajemnie się wspierać. Niestety mam wrażenie, że póki co to są głównie złośliwości :)

proxyp

Post autor: proxyp » 12 mar 2018, 10:11

W mojej ocenie za dużo jest przychodni, dzielnic,rejonów i numerów noch aby to sprawnie zadziałało. W praktyce musisz mieć numery do przychodni w całej Polsce. Pewnie, że szukamy w Internecie ale to wydłuża czas rozmowy i to też powoduje wyjście kolejnych rozmów poza dyspozytornię. Staramy się to ogarnąć ale sprawnie to nie będzie. Czasami na stronach NFZ numery nie są aktualne.

Kpr888

Post autor: Kpr888 » 12 mar 2018, 16:30

A powiedz mi, to nie jest tak, że ten wykaz dotyczy całego powiatu? Spojrzałem na swój rejon działania i generalnie poszczególne NiŚOZ są w powiatach i taki też jest ich rejon działania. Jeśli zaś chodzi o dzielnice to u nas działa to w ten sposób, że obojętnie, do której NiŚOZ pacjent zadzwoni to oni to przyjmą i przekażą do odpowiedniej NiŚOZ. My możemy podać losowy numer w danym mieście i oni sobie już sami radzą.

Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Post autor: rwaligora » 12 mar 2018, 19:30

Kpr888 pisze:
12 mar 2018, 16:30
A powiedz mi, to nie jest tak, że ten wykaz dotyczy całego powiatu? Spojrzałem na swój rejon działania i generalnie poszczególne NiŚOZ są w powiatach i taki też jest ich rejon działania. Jeśli zaś chodzi o dzielnice to u nas działa to w ten sposób, że obojętnie, do której NiŚOZ pacjent zadzwoni to oni to przyjmą i przekażą do odpowiedniej NiŚOZ. My możemy podać losowy numer w danym mieście i oni sobie już sami radzą.
Ubezpieczeni w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia mogą korzystać z pomocy dowolnego punktu nocnej opieki. Informację o tym, gdzie w danym rejonie sprawowana jest nocna i świąteczna opieka lekarska i pielęgniarska, pacjent może uzyskać u swojego lekarza POZ, we właściwym oddziale wojewódzkim NFZ lub jego delegaturze oraz na stronie internetowej danego oddziału wojewódzkiego NFZ.
Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem."

Kpr888

Post autor: Kpr888 » 12 mar 2018, 22:38

Nie powiem tego do 80-latki, której zmarł mąż. Dopóki ktoś jest młody lub ma kogoś kto ogarnie mu internet to ok, ale glupio mi powiedzieć do starszej osoby: proszę się dowiedzieć w nfz albo w przychodni swojej. Za dwa dni...

Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Post autor: rwaligora » 13 mar 2018, 6:51

Kpr888 pisze:
12 mar 2018, 22:38
Nie powiem tego do 80-latki, której zmarł mąż. Dopóki ktoś jest młody lub ma kogoś kto ogarnie mu internet to ok, ale glupio mi powiedzieć do starszej osoby: proszę się dowiedzieć w nfz albo w przychodni swojej. Za dwa dni...
Ale ja cytuję to co jest napisane na stronach lokalnych NFZ
Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem."

proxyp

Post autor: proxyp » 13 mar 2018, 15:58

Może na forum zrobić miejsce gdzie byśmy umieszczali sprawdzone! i działające numery do NOCH z całego kraju? Co o tym myślicie?

ODPOWIEDZ