Spowalnianie i przywieszanie się aplikacji dyspozytora

Tematy związane z aplikacją dyspozytora, mapą i pracą dyspozytora
tomasz.boguslawski
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM

Spowalnianie i przywieszanie się aplikacji dyspozytora

Post autor: tomasz.boguslawski » 03 mar 2018, 16:06

Mam pytanie: jak często zdarza się Wam, że aplikacja dyspozytora zwalnia działanie lub "przywiesza się"? Jeśli to się zdarza, to czy jest związane z jakimś konkretnym działaniem w aplikacji?

artur

Re: Spowalnianie i przywieszanie się aplikacji dyspozytora

Post autor: artur » 03 mar 2018, 19:14

Delikatnie widać wzrost obciążenia sprzętu i słychać jak sprzęt zaczyna głośniej chodzić z racji większego obciążenia jak tylko będę na dyspozytorni to napisze jakie usługi na jakim poziomie są. Wiem że w innej dyspozytorni obciążenie wzrosło o kilka jak nie kilkanaście procent. Problem z Java stara wersja lub moduł dyspozytora albo mapa tyle zżera nie ma innej możliwości tyle jest włączone na komputerach.

Wojciech Pacyna

Post autor: Wojciech Pacyna » 05 mar 2018, 6:00

Ja "narzekam" głównie na moduł mapowy. Kafelkowanie lub utrata warstw topo to główne problemy. Czasem wystarcza tylko zmienić na chwile skalę (przybliż -oddal) i ładuje się z powrotem. Ewentualnie przelogowanie samej mapy.
Aplikacja dyspozytorska czasem faktycznie chodzi trochę wolniej. Nie jestem w stanie wskazać czy ma to związek z jakimiś szczególnymi okolicznościami.

Awatar użytkownika
Panda

Post autor: Panda » 05 mar 2018, 9:16

tomasz.boguslawski pisze:
03 mar 2018, 16:06
Mam pytanie: jak często zdarza się Wam, że aplikacja dyspozytora zwalnia działanie lub "przywiesza się"? Jeśli to się zdarza, to czy jest związane z jakimś konkretnym działaniem w aplikacji?
Potwierdzam że spowolnienie może mieć związek z mapą, a właściwie słownikiem miast i ulic z katalogu "ext"
Ale to tylko moje przypuszczenie.
Admin Woj. Olsztyn (Warmia i Mazury)

ODPOWIEDZ