Brak imienia i nazwiska dyspozytora po stronie SIWCPR

Tematy związane z aplikacją dyspozytora, mapą i pracą dyspozytora
Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Re: Brak imienia i nazwiska dyspozytora po stronie SIWCPR

Post autor: rwaligora » 29 mar 2018, 6:52

artur pisze:
29 mar 2018, 5:38
Ale w przypadku problemów czy niezgodności dokumentacji lub zmiany miejsca wyjazdu karetki to nas będą pociągać do odpowiedzialności, a tłumaczenie, że coś/ktoś zmienił w systemie i pisze system zewnętrzny nie będzie dla nic warte do obrony. To ja zapytam jeszcze z innej beczki rozumie z tego co zostało napisane ze nawet Globema nie wie kto zmodyfikował z służb zlecenie ?? Tak to wychodzi ze ktoś może się pobawić w systemie pozmieniać zgłoszenia i nie będzie wiadomo kto to zrobił z imienia, nazwiska i jaka służba ??
Już nie bo teraz masz ten niebieski wykrzyknik jak inna służba zmieniła adres i to Ty decydujesz czy zaakceptować tą zmianę w SWD PRM
Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem."

pst
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM

Post autor: pst » 29 mar 2018, 7:23

rwaligora pisze:
29 mar 2018, 6:52
artur pisze:
29 mar 2018, 5:38
Ale w przypadku problemów czy niezgodności dokumentacji lub zmiany miejsca wyjazdu karetki to nas będą pociągać do odpowiedzialności, a tłumaczenie, że coś/ktoś zmienił w systemie i pisze system zewnętrzny nie będzie dla nic warte do obrony. To ja zapytam jeszcze z innej beczki rozumie z tego co zostało napisane ze nawet Globema nie wie kto zmodyfikował z służb zlecenie ?? Tak to wychodzi ze ktoś może się pobawić w systemie pozmieniać zgłoszenia i nie będzie wiadomo kto to zrobił z imienia, nazwiska i jaka służba ??
Już nie bo teraz masz ten niebieski wykrzyknik jak inna służba zmieniła adres i to Ty decydujesz czy zaakceptować tą zmianę w SWD PRM
Tak to jest zabezpieczenie, gdyż często było tak, że dyspozytorom coś się samoczynnie zmieniało w formatce zdarzenia po przyjęciu do obsługi. Dochodziło nawet do takich przypadków, że ZRM został zadysponowany a za chwilę jakaś służba skasowała współrzędne zdarzenia po czym dane automatycznie zsynchronizowały się do ZRM i nagle karetka stawała bo nie wiedziała gdzie ma jechać....

proxyp

Post autor: proxyp » 29 mar 2018, 8:51

No tak ale to znaczy, że przed potwierdzeniem wykrzyknika mamy dzwonić do jakieś służby i pytać co zmieniono. Czasami zmiana może być bardzo istotna, nawet całkowita zmiana adresu. Np PSP zmieni pierwotny adres, ja nie zmienię i ZRM pojedzie w inne miejsce. Z drugiej strony jak toś zmieni błędne dane to ja przyjmując niebieski wykrzyknik niejako się pod tym podpisuję

pst
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM

Post autor: pst » 29 mar 2018, 9:48

W formatce zdarzenia po kliknięciu w ten wykrzyknik (niebieski) otwiera się okno i wyświetlane są zmiany jakie przyszyły i czego dotyczą. Można je porównać z tym co znajduje się aktualnie i podjąć decyzję czy ten zmiany aplikować do formatki czy nie.
Oczywiście w pewnych przypadkach (chyba) dobrze byłoby się upewnić (może zadzwonić) czy to była celowa zmiana czy nie.

proxyp

Post autor: proxyp » 29 mar 2018, 11:07

Czy ja wiem gdzie zadzwonić tzn czy znajdę informacje kto wprowadził zmiany CPR to raczej tak ale PSP czy Policja. . Nie pamiętam bo mam jeszcze dwa dni urlopu :-)

tomasz.boguslawski
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM

Post autor: tomasz.boguslawski » 29 mar 2018, 17:43

Bardzo chcieliśmy zrobić tak, żeby po kliknięciu w niebieski wykrzyknik było wiadomo, skąd pochodzi zmiana - od Policji czy PSP (CPR raczej nie zmienia danych). Niestety nie ma takiej informacji przekazywanej przez interfejs W2. Można tylko się domyślać, że jak nazwa województwa, powiatu i gminy zmienia się na WIELKIE LITERY, to prawdopodobnie zmiana pochodzi od Policji.

ODPOWIEDZ