zrealizowane zlecenia danego zespołu

Tematy związane z aplikacją dyspozytora, mapą i pracą dyspozytora
pelikan

zrealizowane zlecenia danego zespołu

Post autor: pelikan » 02 sty 2018, 7:59

Czy jest opcja (a może taka już istnieje?), żeby w łatwy sposób móc przejrzeć/przeszukać zlecenia realizowane przez dany zespół? Jeśli nie ma takiej opcji, czy jest możliwość jej dodania, np. w miejscu "pokaz zmiany statusu" - przy każdym statusie "zadysponowany" byłby odnośnik do danego zgłoszenia?

Wojciech Pacyna

Re: zrealizowane zlecenia danego zespołu

Post autor: Wojciech Pacyna » 02 sty 2018, 8:36

Wystarczy na liście zdarzeń z danego okresu dokonać segregacji listy po kodzie ZRM. To proste i nie wymaga dodatkowych opcji.

pelikan

Post autor: pelikan » 02 sty 2018, 8:42

No chyba nie. Przy bardzo dużej ilości zgłoszeń jest to uciążliwe oraz zasobożerne. Jeśli nie potrzebujesz takiej opcji, to twoja sprawa. Nie mów, że opcja jest niepotrzebna w ogóle.

Wojciech Pacyna

Post autor: Wojciech Pacyna » 02 sty 2018, 9:13

pelikan pisze:
02 sty 2018, 8:42
No chyba nie. Przy bardzo dużej ilości zgłoszeń jest to uciążliwe oraz zasobożerne. Jeśli nie potrzebujesz takiej opcji, to twoja sprawa. Nie mów, że opcja jest niepotrzebna w ogóle.
Mógłbyś rozwinąć myśl?
1. Co to znaczy, że jest uciążliwe? To znaczy ile to zajmuje czasu w Twojej SDM?
2. Jak często potrzebujesz to stosować i w jakim celu?

Moje pytania nie mają na celu nikogo atakować, natomiast weź proszę pod uwagę, że mnożenie opcji może sprawić trudność osobom mniej obeznanym "z komputerem".

pelikan

Post autor: pelikan » 02 sty 2018, 9:40

Wojciech Pacyna pisze:
02 sty 2018, 9:13

Mógłbyś rozwinąć myśl?
1. Co to znaczy, że jest uciążliwe? To znaczy ile to zajmuje czasu w Twojej SDM?
To znaczy, że przy kilkuset lub więcej zgłoszeniach (np. z danego dnia) bywa, że aplikacja się zawiesi.
Wojciech Pacyna pisze:
2. Jak często potrzebujesz to stosować i w jakim celu?
Bez znaczenia. Podobnej funkcji brakuje nie tylko mi, brakuje tego kilku osobom z mojej dyspozytorni.
Wojciech Pacyna pisze:
Moje pytania nie mają na celu nikogo atakować, natomiast weź proszę pod uwagę, że mnożenie opcji może sprawić trudność osobom mniej obeznanym "z komputerem".
W jaki sposób dodatkowa opcja, z której ci mniej obeznani i tak nie skorzystają, wpływa na utrudnienie obsługi aplikacji? Przecież dla takich osób będzie to praktycznie niezauważalne.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2018, 11:02 przez pelikan, łącznie zmieniany 1 raz.

Wojciech Pacyna

Post autor: Wojciech Pacyna » 02 sty 2018, 10:12

Ok jestem skłonny przyznać Ci rację.
U nas wprawdzie nic się w ten sposób nie zawiesiło, ale nasza dyspozytornia należy do średnich pod względem ilości ZRM.
Moje obawy wynikają raczej z tego, że im więcej "przycisków" tym więcej obaw ze strony niektórych użytkowników i możliwość pomyłek.

tomasz.boguslawski
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM

Post autor: tomasz.boguslawski » 25 lut 2018, 20:51

Obecnie najłatwiej chyba jest znaleźć zlecenia zrealizowana przez dany zespół w Spago.

Faktycznie, w funkcji "Pokaż zmiany statusu" byłoby w miarę łatwo dodać informację o zdarzeniu, do którego zespół był zadysponowany. Dopisuję do listy zmian do przedyskutowania z MZ.

Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Post autor: rwaligora » 25 lut 2018, 21:00

Rozumiem że przez raport swobodny który jest obecnie zablokowany.
Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem."

tomasz.boguslawski
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM

Post autor: tomasz.boguslawski » 26 lut 2018, 9:25

Myślę, że najprościej przez raport predefiniowany "NFZ", który działa szybko i zawiera dużo danych.
Ograniczenie jest jedynie takie, że dane do bazy historycznej są przenoszone o pełnych godzinach, zatem zlecenie zrealizowane "przed chwilą" może nie być jeszcze dostępne w Spago.

ODPOWIEDZ