Strona 1 z 1

Widoczność KMCR

: 01 sty 2018, 22:20
autor: rogalwojtek
Witam czy udostępnianie widoku i danych z KMCR dla dyspozytorów jest zgodne z ochroną danych osobowych?
Teraz pacjent na oświadczeniu określa kto ma wgląd do dokumentacji a udostępnianie tych danych dyspozytorom powoduje że mamy wgląd do wielu poufnych, względem pacjenta informacji.
Ja będąc pacjentem wolałbym aby mój problem pozostał pomiędzy mną a zrm.
Pozdrawiam

Re: Widoczność KMCR

: 02 sty 2018, 8:22
autor: Wojciech Pacyna
Dyspozytorzy przetwarzają dane osobowe od dawna. Fakt, że dotychczas nie było tego podglądu powodował niejednokrotnie trudności z identyfikacja pacjenta w przypadku telefonu z zapytaniem (np. policja, SOR)

Re: Widoczność KMCR

: 02 sty 2018, 12:36
autor: rogalwojtek
Zgadzam się ze sa takie problemy z identyfikacją ale czy jest to taka skala aby udostępnianiać dane szczególnie wrażliwe i czy jest to zgodne z ochroną danych osobowych.
Dodatkowo dane jednej osoby tzn imię nazwisko pesel adres i nr dowodu w żaden sposob nie zabezpieczone (samo wejście w formatke śladu nie pozostawia )mogą skusić nieuczciwego dyspozytora do handlu takimi danymi.

Re: Widoczność KMCR

: 02 sty 2018, 12:45
autor: rogalwojtek
A poza tym uważam że takie tematy jak identyfikacja pacjentów przeglądanie i poszukiwanie ludzika nn w "stosie" zleceń nie należy do zadań dyspozytora.
Chyba nikt z nas chciałby przeczytać w gazecie o aferze z udziałem dyspozytorow sprzedających dane osobowe.
Może jesli dane te są przechowywane i przetwarzane wlasciwie i jest to zgodne z prawem to ten zakres zmniejszyć do terenu działania własnej dyspozytorni.
Taka moja sugestia po to chyba jest to forum aby dyskutować i ulepszać program.

Re: Widoczność KMCR

: 02 sty 2018, 13:57
autor: artur
Ja uważam ze ZRM również może to samo zrobić. Również ma dostęp do dokumentacji innego ZRM bo jakoś nie uwierzę ze jak przyjeżdża to plonbuje karty i wkłada do sejfu. Wiec bez spiny o karty, a co w przypadku zdarzenia masowego jak nie macie kompletu danych tylko zespoły proszą o karty jak zgłaszanie do UW kobieta/ mężczyzna, dorosly/dziecko czy może telefon do ZRM jakich pacjentów miał ?

Re: Widoczność KMCR

: 03 sty 2018, 22:57
autor: Maciej Kotarba
W KPR karty ZRM są wrzucane do zamkniętych szuflad. To jako ciekawostka.

Każdy dyspozytor może wejść w dowolną z 3.000.000 (słownie: trzy miliony) KMRC z dowolnego ZRM . Myślę, że problem zniknie gdy Fakt albo inny szmatławiec opublikuje KMCR kogoś znanego, polityka, aktora czy jakiegoś celebryty.

Re: Widoczność KMCR

: 04 sty 2018, 9:44
autor: pawelek
Z tego co wiem, to podobno ułatwia to pracę dyspozytorom i dość często z tego korzystają. Fajnie jakby ta opcja była dostępna również z poziomu zrm. Wielokrotnie przydałoby się sprawdzić przeszłość pacjenta.

Re: Widoczność KMCR

: 06 sty 2018, 9:51
autor: rogalwojtek
Chyba ma zaspokajać ciekawość dyspozytorów bo chyba nikt nie będzie przeglądać listy zgłoszeń mając aktywne wezwanie w trakcie wywiadu.

Re: Widoczność KMCR

: 09 sty 2018, 14:13
autor: Kpr888
Dyspozytora obowiązuje zachowanie tajemnicy medycznej zgodnie z Ustawą o Prawach Pacjenta.

Re: Widoczność KMCR

: 31 sty 2018, 10:24
autor: B.K
Jestem dyspozytorem medycznym i bardzo rzadko zaglądam do kart zazwyczaj na prośbę ZRM więc może bicie piany że dyspozytorzy z ciekawości je czytają jest taką lekką przesadą .Nie wiem gdzie dyspozytorzy mają tyle czasu żeby móc sobie na to pozwolić ??? Obowiązuje nas tajemnica, tak samo ja ZMR i pracowników szpitala, zatem myślę że poszukajmy innych problemów w systemie które są warte uwagi.