Strona 1 z 1

Szpitale na mapie SWD

: 27 gru 2017, 13:02
autor: pelikan
Dzień dobry,

Czy jest możliwość umieszczenia na mapie szpitali (ikony), które są wymienione w planie działania systemu jako szpitale wyspecjalizowane w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych niezbędnych dla ratownictwa medycznego? Po najechaniu na ikonę mógłby pokazać się dymek z listą oddziałów w danym szpitalu. Oczywiście wymagałoby to weryfikacji, bo nieraz jeden szpital ma swoje budynki w kilku miejscach w danym mieście i część oddziałów jest w miejscu A, część w miejscu B, czego plan działania systemu nie uwzględnia (a przynajmniej nie zawsze).

Re: Szpitale na mapie SWD

: 27 gru 2017, 13:41
autor: ONA112
Witam, podepnę się pod ten wątek, co dyspozytorzy medyczni myślicie nt. takiej strony: http://www.ratujzsercem.pl/Map.aspx?
Mapa pokazuje lokalizację AED, czy korzystacie z niej? Czy byłyby przydatne ikony na mapie umm w razie NZK jako wsparcie ze strony (głównie strazaków OSP na terenach wiejskich) w ramach ksrg?

Re: Szpitale na mapie SWD

: 28 gru 2017, 10:26
autor: Wojciech Pacyna
Jeżeli chodzi o AED to ta strona, podobnie jak inne, nie jest niestety w 100% precyzyjna. Wynika to z braku obowiązku rejestracji defibrylatorów.
Oczywiście każdy instrument pomagający w pracy dyspozytora jest ważny.
Ja dziś korzystam z mapy Abakusa aby np. zorientować się w lokalizacji remiz OSP w sytuacji gdy ta pomoc może być kluczowa z punktu widzenia czasu dotarcia do pacjenta.