Propozycje zmian

Tematy związane z aplikacją dyspozytora, mapą i pracą dyspozytora
Maciej Kotarba

Propozycje zmian

Post autor: Maciej Kotarba » 17 gru 2017, 19:40

By ułatwić dyspozytorom pracę proponuję wprowadzić:

MAPA:
- opisanie kryptonimem zespołów, tak by stale były widoczne.
- po najechaniu kursorem na ZRM oprócz informacji o kryptonimie, statusie, użyciu sygnałów, wyświetla się aktualna godzina. To zupełnie niepotrzebne, a wręcz mylące, bo sugeruje godzinę wrzucenia ostatniego statusu. I właśnie taką zmianę proponuję - niech to będzie godzina ustawienia statusu. Obecnie ikony karetek to jeżdżące zegarki :-)
- dodać możliwość dysponowania ZRM z mapy. Czyli na jednym monitorze mam otwartą KZW, a kursorem najeżdżam na ZRM na mapie i przypisuje mu zlecenie,
- dodać kilometraż autostrad (to obowiązkowo) i w miarę możliwości innych dróg,
- dodać lokalizację AED,
- dodać możliwość indywidualnego ustawienia skali mapy po lokalizacji miejsca zdarzenia,
- dodać lokalizację i nazwy przystanków komunikacji miejskiej
- dodać kilometraż linii kolejowych

Nie wiem dlaczego ale nie wszystkie ulice mają widoczne nazwy. Przy okazji zrobię zdjęcie.

MODUł DYSPONOWANIA:

- brak możliwości zmiany decyzji wyjazdu zwykłego na na sygnałach i odwrotnie.

Lista zdarzeń:

- brak widoczności numeru mieszkania na pasku (mylące - zdarzenie sugeruje miejsce publiczne)
- brak opisu powodu wezwania - czyli mogę zadysponować ZRM z listy, bez otwierania KZW ale nie wiem do czego, bo opis jest tylko w KZW.
- konieczne jest nadanie koloru (czerwonego?) paskowi ze zleceniem, które oczekuje na zadysponowanie. Albo niech to będzie żółty jak obecnie przy karcie przetrzymanej i zmienia się na czerwony po minucie. Brak wyróżnienia nowej karty jest bardzo uciążliwe, a te kropeczki są nieczytelne.
- przy przedysponowaniu lub odwołaniu zespołu znika wywiad i dane pacjenta.
- zadysponowanie ptaszkiem "na sygnale" powinno od razu zaznaczać ptaszka przy zespole. Jeden klik mniej.

Lista zespołów:
- niepotrzebna jest ikonka oznaczająca kod realizacji. A kogut wręcz myli, bo mam wrażenie, że oznacza "na sygnalne" (przyzwyczajenie z SWD Wasco).
- proponuję dodać możliwość dodania "ulubionych" ZRM tak by zawsze wyświetlały się w pierwszej kolejności. Obecnie przy próbie zadysponowania lista nagle przeskakuje i niechcący przypisuje ZRM np z innego województwa.

To tak na szybko :-)
Pewnie nie wszystko opisałem czytelnie i zrozumiale, więc chętnie wyjaśnię ewentualne niedomówienia.

artur

Re: Propozycje zmian

Post autor: artur » 18 gru 2017, 10:03

Ja mam jeszcze propozycję co do ikon statusów aby np pojazd który jest niegotowy bądź ma inna awarię w module dyspozytora była ikona przekreślona, postawiony krzyżyk aby było widoczne że ZRM jest wyłączony z dysponowania.

Mam jeszcze pytanie podczas dysponowania ZRM z listy dysponowania jest tam kolumna odległość co nie jest miarodajne ponieważ z tego co widzę jest to odległość w linii prostej najbliższego ZRM do miejsca zdarzenia. Jest to mylne czy nie można zrobić tam trasy, aby system sam ją wyliczał. Zdaje sobie sprawę, że problem może tu leżeć w sprzęcie który nie wydoli przy takich obliczeniach no i jeszcze stara wersja javy (pytanie kiedy macie zamiar wejść w nową wersję).

tomasz.boguslawski
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM

Post autor: tomasz.boguslawski » 18 gru 2017, 13:38

Dzięki za pomysły i uwagi. Sukcesywnie będę się do nich odnosić. Ten tydzień mamy jednak bardzo napięty w związku z wydaniem wersji 17.

Aplikacja mapy: 90% tej aplikacji to moduł GUGiKu (UMM), na który nie mamy bezpośredniego wpływu. Na przykład brak nazw niektórych ulic - to jest sprawa UMM.

Co do godziny przy symbolu ZRM - jest to dokładny czas ostatniego odczytu z GPS. Wydaje się, że jest to ważna informacja. Jeśli na przykład odczyt z GPS jest sprzed 4 minut, to można przypuszczać, że zespół przemieścił się.

Kryptonimy ZRM na mapie: pracujemy właśnie nad tym. Oczywiście powinny być widoczne na mapie, ale przez długi czas UMM nie miał takiej możliwości. Wkrótce to powinno zacząć działać.

tomasz.boguslawski
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM

Post autor: tomasz.boguslawski » 18 gru 2017, 17:40

Jednego nie rozumiem:
przy przedysponowaniu lub odwołaniu zespołu znika wywiad i dane pacjenta
W jakiej sytuacji i skąd znikają te dane? Proszę o wyjaśnienie łopatologiczne krok po kroku, jak dla informatyka.

Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Post autor: rwaligora » 18 gru 2017, 18:29

Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem."

Kpr888

Post autor: Kpr888 » 18 gru 2017, 18:31

Dysponujesz zrm do zdarzenia. Jadą. Odwolujesz bo cokolwiek. Dysponujesz drugi zrm. I ten drugi zrm nie ma opisu w kzw.
Czy np dysponując dwa zrm od razu to ten drugi nie bedzie mieć opisu.

Obecnie trzeba kopiować opis do drugiego kzw. Nie da się tam jednak wprowadzić danych pacjenta - płeć i wiek, a także imię i nazwisko.

Tomku moze dasz się zaprosić do dyspozytorni, aby zobaczyć w praktyce jak to wygląda?

tomasz.boguslawski
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM

Post autor: tomasz.boguslawski » 19 gru 2017, 8:06

OK, wiem już, o co chodzi. Przy więcej niż jednym KZW do zdarzenia powiązanie zdarzenie-KZW przestaje działać. Trzeba przemyśleć wspólnie z MZ, jak to powinno działać. Koncepcja projektanta po prostu nie sprawdza się w praktyce.
Co do wizyty w dyspozytorni - bywam w dyspozytorniach i rozmawiam czasem z dyspozytorami. W szczególności ostatnio najczęściej bywam w Łodzi na Pienistej. Ale oczywiście chętnie porozmawiam też z użytkownikami systemu z innych miast.

ONA112

Post autor: ONA112 » 19 gru 2017, 9:06

Witam,
na wstępie zaznaczę, że pracuje w CPR 112 jako operator. Jeśli mogę się wypowiedzieć odnośnie zmian to sugeruję wprowadzić rozwiązanie mające na celu ukazanie się okienka "dzielnica" z formatki SICPR. Sytuacja: zgłaszający dzwoni z "Koziej Wólki" jednak takiej miejscowości w słowniku "miejscowości' operator nie może znaleźć, wyszukuje większą miejscowości - "Krowia Dolina", obok podanej przez zgłaszającego i udaje mu się znaleźć rzeczoną Kozią Wólkę w słowniku "dzielnica" jak "Kozia Wólka (osada)" co lepsze można pobrać koordynaty z adresu, formatka wysłana z trójpołączeniem i tu zaczynają się schody bo DM nie widzi Koziej Wólki tylko adres na Krowią Dolinę. Proponuję aby dodać okienko "dzielnica" albo tak połączyć bazy danych aby zaciągała nazwy z "dzielnic" SICPR, albo też podziałać coś w kierunku wpisania mniejszych miejscowości do słownika "miejscowości" aby dane były spójne.
Pozdrawiam

tomasz.boguslawski
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM

Post autor: tomasz.boguslawski » 19 gru 2017, 10:35

W kwestii adresów:
Największy problem stanowi ogromna rozbieżność baz adresowych SWDPRM i SIWCPR.
SWDPRM ma bazę adresową z GUGiKu na bieżąco aktualizowaną.
SIWCPR ma bardzo przestarzałą bazę adresową - sprzed kilku lat.
Jeszcze inne bazy adresowe maja Policja i PSP. Projektanci interfejsu W2, który łączy wszystkie służby, nie wzięli tego pod uwagę.

O problemie z dzielnicami nie słyszałem jeszcze - dzięki za informację. Sprawdzimy, czy są przekazywane przez interfejs. Ciekawa sprawa ogólnie.

Maciej Kotarba

Post autor: Maciej Kotarba » 19 gru 2017, 20:52

tomasz.boguslawski pisze:
18 gru 2017, 13:38
Dzięki za pomysły i uwagi.
Czy jest możliwe, by ZRM, który prosi o kolejną KZW (bo np ma dwóch pacjentów) sam sobie ją zakładał? Skoro na tablecie można sobie stworzyć kolejną KMCR, czy z automatu nie powinno to tworzyć kolejnej KZW?

ODPOWIEDZ