Informowanie o utracie zasięgu

Tematy związane z aplikacją dyspozytora, mapą i pracą dyspozytora
tomasz.boguslawski
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM

Informowanie o utracie zasięgu

Post autor: tomasz.boguslawski » 12 sie 2018, 10:01

Czy dyspozytorom medycznym przydałoby się informowanie na bieżąco (na liście ZRM):
a) Czy ZRM ma tablet on-line czy off-line
b) Czy pojazd ZRM na bieżąco nadaje pozycję GPS

Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Re: Informowanie o utracie zasięgu

Post autor: rwaligora » 12 sie 2018, 17:40

tomasz.boguslawski pisze:
12 sie 2018, 10:01
Czy dyspozytorom medycznym przydałoby się informowanie na bieżąco (na liście ZRM):
Jestem przekonany że tak. Chociaż sposób sprawdzania czy tablet jest dostępny powinien być inny niż na tabletach. Ostatnio często jestem pod vnc podłączony do tabletu a aplikacja pokazuje jest jest offline.
Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem."

Majcher

Post autor: Majcher » 12 sie 2018, 18:06

Zdecydowanie tak. W niektórych sytuacjach pozwoli to dyspozytorowi na odpowiednią reakcję wiedząc, że dany zespół jest poza zasięgiem

proxyp

Post autor: proxyp » 13 sie 2018, 16:28

Tak. Przede wszystkim, czy nadaje prawidłową pozycję z GPS.

wojciech.adamczyk

Post autor: wojciech.adamczyk » 14 sie 2018, 20:22

rwaligora pisze:
12 sie 2018, 17:40
12 sie 2018, 10:01
Jestem przekonany że tak. Chociaż sposób sprawdzania czy tablet jest dostępny powinien być inny niż na tabletach. Ostatnio często jestem pod vnc podłączony do tabletu a aplikacja pokazuje jest jest offline.
Mam tak namiętnie na jednym tablecie, i brak mi już pomysłów. Tablet leży, nikt nie rusza a on wpada w offline, później żółty pasek i znów offline. Dwa tablety są w tej lokalizacji i drugi takich cudów nie robi. Dziś nawet postawiłem system na nowo ale bez efektu...jakieś pomysły?

tomasz.boguslawski
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM

Post autor: tomasz.boguslawski » 16 sie 2018, 13:41

wojciech.adamczyk pisze:
14 sie 2018, 20:22
Mam tak namiętnie na jednym tablecie, i brak mi już pomysłów. Tablet leży, nikt nie rusza a on wpada w offline, później żółty pasek i znów offline. Dwa tablety są w tej lokalizacji i drugi takich cudów nie robi. Dziś nawet postawiłem system na nowo ale bez efektu...jakieś pomysły?
Może karta SIM? Proponuję je zamienić w tabletach i sprawdzić.

wojciech.adamczyk

Post autor: wojciech.adamczyk » 16 sie 2018, 17:08

Spróbuję podmienić, ale zasięg pokazuje, że jest ok, nie gubi zasięgu. Pomimo dobrego zasięgu aplikacja wchodzi w offline.

tomasz.boguslawski
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM

Post autor: tomasz.boguslawski » 17 sie 2018, 7:23

wojciech.adamczyk pisze:
16 sie 2018, 17:08
Spróbuję podmienić, ale zasięg pokazuje, że jest ok, nie gubi zasięgu. Pomimo dobrego zasięgu aplikacja wchodzi w offline.
Przyczyna może być po stronie operatora sieci komórkowej. Można też zawsze z poziomu cmd w Windows wywołać:

Kod: Zaznacz cały

ping oper.prod.pok.swdprm.local
Jeśli ping się uda, a aplikacja będzie twierdzić, że jest off-line, to poproszę logi. Jednak nie sądzę, żeby problem mógł być po stronie aplikacji.

Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Post autor: rwaligora » 18 sie 2018, 10:46

17 sie 2018, 7:23
wojciech.adamczyk pisze:
16 sie 2018, 17:08
Przyczyna może być po stronie operatora sieci komórkowej. Można też zawsze z poziomu cmd w Windows wywołać:

Kod: Zaznacz cały

ping oper.prod.pok.swdprm.local
Jeśli ping się uda, a aplikacja będzie twierdzić, że jest off-line, to poproszę logi. Jednak nie sądzę, żeby problem mógł być po stronie aplikacji.
Z ciekawości sprawdzę ale u mnie była sytuacja iż byłem podłączony po vnc więc łączność zachowana a aplikacja pokazywała offline
Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem."

Radek

Post autor: Radek » 23 sie 2018, 5:21

mam to samo wiadomo mi na razie o 3 tabletach.

Adres podany wyżej pinguje przy braku łączności, VNC działa, zamiana kart sim nic nie zmienia.

ODPOWIEDZ