Informacja o przyjęciu wezwania w KZW

Tematy związane z aplikacją dyspozytora, mapą i pracą dyspozytora
pelikan

Informacja o przyjęciu wezwania w KZW

Post autor: pelikan » 08 maja 2018, 12:17

Cześć,

Jeśli jakieś zlecenie przyjmie nam obca dyspozytornia, w polu "Kod przyjmującego dyspozytora medycznego" wyświetla mi się jego unikalny - przykład z dzisiaj DM12 03-X - czy w takim przypadku również w polu "Jednostka przyjmująca zgłoszenie" nie powinno być "Dyspozytornia Medyczna w Katowicach (DM12 03)" zamiast, jak w tym przypadku, "Dyspozytornia Medyczna Wrocław (DM01 01)"?

Pozdrawiam

pelikan

Re: Informacja o przyjęciu wezwania w KZW

Post autor: pelikan » 25 maja 2018, 19:32

Ktoś coś? Bo od samego początku mnie to dziwiło, że zlecenie zostało przyjęte przez dyspozytornię w innym mieście, a pokazuje na KZW, że przyjęta przez rodzimą...

Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Post autor: rwaligora » 26 maja 2018, 7:12

pelikan pisze:
25 maja 2018, 19:32
Ktoś coś? Bo od samego początku mnie to dziwiło, że zlecenie zostało przyjęte przez dyspozytornię w innym mieście, a pokazuje na KZW, że przyjęta przez rodzimą...
Ale dyspozycja wyjazdu wyszła od kogo?
Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem."

pelikan

Post autor: pelikan » 26 maja 2018, 13:30

rwaligora pisze:
26 maja 2018, 7:12
pelikan pisze:
25 maja 2018, 19:32
Ale dyspozycja wyjazdu wyszła od kogo?

A co to ma do rzeczy? Ja pytam o jednostkę przyjmującą zgłoszenie, a nie o zadysponowanie zespołu do wyjazdu.
Jest pole "jednostka przyjmująca zgłoszenie", gdzie jest napisane np. "Dyspozytornia Medyczna Wrocław (DM01 01)", a dyspozytor przyjmujący zgłoszenie to np. DM12 03-XXX, czyli dyspozytor z Dyspozytorni Medycznej w Katowicach. Dodatkowo jest jeszcze pole "Zlecenie przekazano do:", które jest wypełniane w zasadzie sam nie wiem kiedy - widziałem tylko raz na wydrukowanej KZW, ale nie pamiętam z jakiego powodu się tam znalazło.

Czyli na logikę (albo "moją logikę ;-) ) jeśli zgłoszenie przyjmuje dyspozytor np. z Katowic, to jako jednostka przyjmująca powinna być wymieniona Dyspozytornia Medyczna w Katowicach, dyspozytor z dyspozytorni katowickiej, a po przekazaniu do dyspozytorni, która wysyła w tym rejonie - wypełnione pole "zlecenie przekazano do:". Czyż nie? A może się mylę?

Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Post autor: rwaligora » 26 maja 2018, 14:39

Tu chodzi pewnie o '' logikę systemu''. Jeżeli będzie tam dyspozytornia Wrocław to karta będzie należała tam. I o ile w analityku się pokaże bo twój zrm realizował wizytę mogło by się zdarzyć że nie będziesz mógł edytować tej karty. Ale to tylko moje zgadywanie
Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem."

artur

Post autor: artur » 01 cze 2018, 22:17

Ja mam inne pytanie służby takie jak policja, sąd, prokuratura do kogo ma odsyłać o nagrania ? Jak takie przypadki u was rozpatrujecie ??

Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Post autor: rwaligora » 02 cze 2018, 13:00

artur pisze:
01 cze 2018, 22:17
Ja mam inne pytanie służby takie jak policja, sąd, prokuratura do kogo ma odsyłać o nagrania ? Jak takie przypadki u was rozpatrujecie ??
Skoro masz na zleceniu że przyjęte przez dyspozytornię XYZ odsyłasz pismo żeby tam się kierowali po nagranie .
O ile z poziomu aplikacja dyspozytorska konsola jesteś w stanie pewnie takie nagranie odsłuchać(chociaż osobiście nigdy nie było mi to potrzebe) o tyle nie zgrasz takiego nagrania dla innych służb

ODPOWIEDZ