Potwierdzenie wyjazdu

Tematy związane z aplikacją dyspozytora, mapą i pracą dyspozytora
Kpr888

Re: Potwierdzenie wyjazdu

Post autor: Kpr888 » 01 kwie 2018, 10:50

A dlaczego nie można zrobić "ulubionych" zespołów? Takich, którymi ja dysponuję? To strasznie się miesza. Tak samo jak wyróżnienie ( w sumie jego brak) obsługiwanych przeze mnie zgłoszeń. One się gubią w gąszczu zleceń, może to lokalny problem u nas. Jak jest u Was? U nas miasto Wrocław podzielone jest na trzech wysyłających i każdy ma oznaczone 0208. 30 zgłoszeń do zadysponowania i jak mi się zwolni jakis zespół to muszę szukać swoich zleceń.

proxyp

Post autor: proxyp » 02 kwie 2018, 8:14

Można ustawić ZRM z danego rejonu.

Kpr888

Post autor: Kpr888 » 02 kwie 2018, 12:49

U mnie dany rejon jest podzielony na trzech wysyłających. Pomiędzy zespołem z końcówką 01 do 52 jest sporo karetek i muszę ciągle scrollować.

Filip

Post autor: Filip » 03 kwie 2018, 7:14

Kpr888 pisze:
01 kwie 2018, 10:50
A dlaczego nie można zrobić "ulubionych" zespołów? Takich, którymi ja dysponuję? To strasznie się miesza. Tak samo jak wyróżnienie ( w sumie jego brak) obsługiwanych przeze mnie zgłoszeń. One się gubią w gąszczu zleceń, może to lokalny problem u nas. Jak jest u Was? U nas miasto Wrocław podzielone jest na trzech wysyłających i każdy ma oznaczone 0208. 30 zgłoszeń do zadysponowania i jak mi się zwolni jakis zespół to muszę szukać swoich zleceń.
Jeżeli dobrze cię zrozumiałem, to chcesz mieć na liście ZDARZEŃ - wyłącznie zdarzenia, które ty obsługujesz jako dyspozytor wysyłający, oraz Zespoły na liście ZESPOŁÓW - jedynie te z twojego rejonu. System teoretycznie obsługuje taki podział. Po to jest możliwość zdefiniowania "obszarów dysponowania". Jednak pojawiają się dwie przeszkody, które nie pozwalają skonfigurować tego właściwie dla Miast takich jak Wrocław, Kraków, Łódź ..., czyli obszarów, gdzie teren jednej gminy jest podzielony między wielu dyspozytorów wysyłających. Definiowanie obszarów dysponowania oparte jest o kody teryt, a te kody w danych GUGIK są zdefiniowane niekompatybilnie z systemem SWDPRM na poziomie dzielnic danego miasta. Dlatego jest problem z tym podziałem w LIŚCIE ZDARZEŃ i LISCIE ZRM. Gdyby dało się zdefiniować precyzyjniej obszary dysponowania, to LISTY mogły by być bardziej odfiltrowane.
Jednak jeżeli do jednego obszaru dysponowania, zalogowanych jest więcej niż jeden dyspozytor to system przy przyjmowaniu zdarzenia, dodatkowo pyta dyspozytora przyjmującego, do którego dokładnie dyspozytora wysyłającego przydzielić zdarzenie. Ten dyspozytor wysyłający, do którego został przydzielony wyjazd dostaje notyfikację w czerwonej ramce.
Problem całkowicie rozwiązałoby przerobienie systemu na możliwość definiowania "obszarów dysponowania" dowolnie, a nie tylko do poziomu gminy.

Drugi problem jaki zauważyłem, to taki że w systemie SWDPRM dyspozytorzy wysyłający nie chcą filtrować "wąsko" LISTY ZRM - bo jest ona równoznaczna z tym które zespoły wyświetlają się na mapie. A dyspozytorzy chcą widzieć dużo zespołów na mapie, a na liście ( tak jak ty napisałeś ) tylko swoje.

Być może trzeba rozważyć wprowadzenie możliwość takiego skonfigurowania systemu, aby było widać na mapie więcej zespołów niż na liście ZRM?

admin
Administrator

Post autor: admin » 03 kwie 2018, 19:58

Pojawia się tu dużo ciekawych pomysłów i myślę, że przekonamy ministerstwo, że są to potrzebne rzeczy. Na pewno chcę zrealizować wyróżnianie zdarzeń przydzielonych do konkretnego dyspozytora - "swoich". Listę ZRM też trzeba usprawnić.
Najważniejsze, że mamy teraz nową umowę i tym samym środki na realizację wielu tego typu usprawnień.

Radek Drwiła

Post autor: Radek Drwiła » 04 kwie 2018, 9:41

Rozwiązanie z dodatkową sygnalizacją na liście zgłoszeń i jakiś dzwiek, bylo by najprostszym i najbardziej widocznym sposobem alarmowania dyspozytora o braku potwierdzenia. Pomysł Filipa z dodatkowym elementem jest ok (element lub zaznaczenie pozycji innym np migającym kolorem - forma alarmu po jakimś czasie) Lista ZRM tak jak wspominano powyżej nie jest czytelna jak posiada dużą ilość zespołów. A lista zgłoszeń jest cały czas widoczna dla dyspozytora wysyłającego i pamiętajmy: na niej skupiona jest największa jego uwaga.

tomasz.boguslawski
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM

Post autor: tomasz.boguslawski » 04 kwie 2018, 21:42

Gdy już po przedyskutowaniu wyklaruje się konkretna potrzeba lub dobrze określony problem - zgłaszajcie to proszę ustalonym kanałem oficjalnym do odpowiedniego ministerstwa. Tylko w ten sposób ministerstwo może uznać rzecz za zasadną do zrobienia, a następnie przekazać do nam do realizacji.

ODPOWIEDZ