Wersja 18.2

Ogłoszenia od administracji forum
admin
Administrator
Posty: 25
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:41

Wersja 18.2

Post autor: admin » 17 mar 2018, 18:36

Wersja 18.1 jeszcze nie została wdrożona w środowisku produkcyjnym, a my mamy gotową wersję 18.2, w której znalazło się kilka ważnych poprawek. Wersja jest zainstalowana w środowisku szkoleniowym. Informacja o zmianach jest jak zwykle w repozytorium.
Liczę na to, że około 21 marca uda się ją wdrożyć.

EDIT [2018-03-19]: Dopisuję listę zmian.
Wersja 18.2 – oprogramowanie serwerowe, aplikacja dyspozytora, aplikacje ZRM

Aplikacja dyspozytora:
• (SWDP-1002, 1000 i kilka innych) W trakcie obsługi zgłoszeniach (tzn. przy otwartej formatce) na stanowiska trafiały nowe połączenia. Problem spowodowała zmiana po stronie systemu DGT. Pojawiła się po wdrożeniu tzw. zastępowalności i karnego wylogowania. Po zakończeniu rozmowy system DGT niespodziewanie przysyła informację do SWDPRM o zalogowaniu użytkownika. Wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia po stronie SWDPRM.
• (SWDP-957) Dodatkowe mechanizmy do obsługi błędów w danych adresowych GUGiK. Wprowadzono obsługę problemu z nieunikalnym kodem Teryt ulicy – ulice z jednakowym kodem Teryt są scalane. Przykład problemu, który wystąpił dla miasta Łódź: W danych GUGiK jednakowy kod Teryt ulicy był nadany dla nazw: „Aleja Księdza Kardynała Wyszyńskiego Stefana” oraz „Skwer Prymasa Tysiąclecia Księdza Kardynała Wyszyńskiego Stefana”. Wcześniej punkty adresowe dla tego typu błędnych ulic mogły się nie pojawiać na listach wyboru w aplikacji dyspozytora.
• (SWDP-966) Po otworzeniu formatki zdarzenia, zmianie danych adresowych i zadysponowaniu zespołu, dyspozycja wyjazdu była tworzona na stary adres – bez uwzględnienia wpisanych nowych danych. Problem występował, jeśli po zmianie danych adresowych dyspozytor nie wcisnął przycisku „Zapisz zmiany”, tylko od razu dysponował zespół.
• (SWDP-953) W księdze dysponenta brakowało wpisów na temat zdarzeń, które były przekazane do danej dyspozytorni, ale którymi – ze względu na przekierowanie rozmowy – zajęła się inna dyspozytornia.
• (SWDP-944) W bardzo rzadkich przypadkach informacja o statusie zdarzenia lub zespołu mogła zostać na pojedynczym stanowisku nie zaktualizowana, przez co prezentowana była nieaktualna informacja.
• W niektórych przypadkach zdarzenia po przyjęciu przez dyspozytora przyjmującego nie pojawiały się na liście zdarzeń u dyspozytorów dysponujących.
• Zmiana w oknie dysponowania zespołów: Po zaznaczeniu danego zespołu w kolumnie „Na sygnale”, zespół jest automatycznie wybrany do zadysponowania.
• Okno wyboru dyspozytora dysponującego – poza imionami i nazwiskami dodana została również informacja o numerze stanowiska.
• Poprawiono działanie przewijania („skrolowania”) formatki zdarzenia za pomocą kółka myszki. Dotychczas w pewnych przypadkach przewijanie przycinało się.
• Poprawiono wyświetlanie okna szczegółów ZRM – w niektórych przypadkach okno pokazywało się przysłonięte przez główne okno aplikacji, co powodowało wrażenie zawieszenia się aplikacji.

Aplikacje ZRM:
• W aplikacji stacjonarnej ZRM wprowadzono ważne poprawki związane z odtwarzaniem dźwięków informujących o nowym zleceniu dla zespołu.
o Zmieniony został sposób przypisywania dźwięków do zespołów, ponieważ dotychczasowy sposób mógł powodować błędy. Obecnie nazwa pliku dźwiękowego („wav”) musi być identyczna jak nazwa zespołu. Na przykład, jeśli do danego stanowiska w miejscu stacjonowania są przypisane zespoły „X01 01” oraz „X01 03”, to w podkatalogu alerts powinny zostać dla nich wgrane dźwięki o nazwach „X01 01.wav” oraz „X01 03.wav”. Nie jest to obowiązkowe – jeśli administrator nie wgra do tego katalogu indywidualnych dźwięków dla zespołów, używany będzie dźwięk z pliku „domyslny.wav”.
o Dźwięki są odtwarzane przez tyle czasu, ile rzeczywiście trwają. Wcześniej każdy plik wave był odtwarzany przez 3 sekundy. Oczywiście pozostaje powtarzanie dźwięku aż do czasu przyjęcia zlecenia.
• W aplikacji stacjonarnej ZRM wprowadzono mechanizm wybudzania ekranu z przyciemnienia w momencie nadejścia nowego zlecenia wyjazdu. Dotychczas mechanizm działał tylko w aplikacji mobilnej ZRM.

Spago BI:
• Raport „6 – NFZ” zwiększenie maksymalnej liczby wierszy do 40000.

proxyp
Posty: 55
Rejestracja: 12 sty 2018, 13:03

Re: Wersja 18.2

Post autor: proxyp » 17 mar 2018, 19:46

Prośba o wklejenie zmian na forum.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2018, 5:01 przez proxyp, łącznie zmieniany 1 raz.

Majcher
Posty: 27
Rejestracja: 15 gru 2017, 20:00

Re: Wersja 18.2

Post autor: Majcher » 17 mar 2018, 21:49

admin pisze:
17 mar 2018, 18:36
Wersja 18.1 jeszcze nie została wdrożona w środowisku produkcyjnym, a my mamy gotową wersję 18.2, w której znalazło się kilka ważnych poprawek. Wersja jest zainstalowana w środowisku szkoleniowym. Informacja o zmianach jest jak zwykle w repozytorium.
Liczę na to, że około 21 marca uda się ją wdrożyć.
Repozytorium niestety dla wielu jest niedostępne

wojciech.adamczyk
Posty: 171
Rejestracja: 14 gru 2017, 11:14
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Re: Wersja 18.2

Post autor: wojciech.adamczyk » 20 mar 2018, 9:28

A jest szansa, by w Księdze Dysponenta wprowadzić kody dyspozytora przy odmowach?

tomasz.boguslawski
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM
Posty: 162
Rejestracja: 15 gru 2017, 6:11

Re: Wersja 18.2

Post autor: tomasz.boguslawski » 20 mar 2018, 9:40

Wkrótce będą kody dyspozytorów przy odmowach. Pracujemy nad tym.

ODPOWIEDZ