Wersja 18.6

Ogłoszenia od administracji forum
tomasz.boguslawski
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM
Posty: 162
Rejestracja: 15 gru 2017, 6:11

Wersja 18.6

Post autor: tomasz.boguslawski » 25 kwie 2018, 11:16

Wersja 18.6 jest na SZK, wkrótce będzie na PROD. A w niej:

Aplikacja dyspozytora:
 • [SWDP-1087] Dotychczas w księdze dysponenta nie pojawiał się kod dyspozytora, który odrzucił zgłoszenie. W nowej wersji dodano tę informację.
 • [SWDP-1034] Poprawka: W bardzo rzadkich przypadkach po odebraniu rozmowy pojawiało się okienko beż żadnych przycisków.
 • Zmiana pojazdu w oknie „Szczegóły ZRM” – do tej pory na liście dostępnych pojazdów były tylko pojazdy w statusie „Aktywny”. W nowej wersji dostępne będą również pojazdy w statusie „Rezerwowy”. Zmiana pojazdu ZRM na rezerwowy spowoduje, że jego status zmieni się automatycznie na „Aktywny”. Dotychczas używany pojazd nie zmieni statusu. Uwaga: ta poprawka będzie włączona dopiero wtedy, gdy na wszystkich stanowiskach dyspozytorskich we wszystkich dyspozytorniach wersja zostanie zaktualizowana do 18.6.
 • Poprawka: Po otwarciu istniejącej formatki zdarzenia i zmianie tylko ulicy nie aktualizowały się współrzędne.
 • Poprawka: Bardzo rzadko występował problem ze zdublowaną informacja o dyspozytorze obsługującym zdarzenie w oknie nowego połączenia. Sytuacja mogła mieć miejsce gdy dyspozytor obsługiwał zdarzenie, a inny dyspozytor odbierał połączenie z DGT do tego samego zdarzenia.
 • Poprawka: Po wykasowaniu danych w polach określających wiek pacjenta, dane dalej pozostawały zapisane w danych zgłoszenia. Powodowało to problem, jeśli początkowo na przykład wpisany był wiek pacjenta „lata: 1”, a później dyspozytor chciał zmienić na „lata: <brak>, miesięcy: 8”.
 • [SWDP-1057] Rozwiązany problem z dostarczaniem formatki do innych służb w przypadku długich nazw gmin, na przykład „RUDNIK NAD SANEM - OBSZAR MIEJSKI” w województwie podkarpackim, powiat niżański
 • W niektórych przypadkach, po dołączeniu służb widoczny był znak „?”, mimo że służba (Policja lub PSP) potwierdziła przyjęcie zgłoszenia. Problem spowodowany był zduplikowanymi komunikatami „putEvent” przychodzącymi z SIWCPR. Wprowadzona została odpowiednia obsługa zduplikowanych komunikatów.
 • Usprawnienie w sposobie wyszukiwania miast w sekcji „Miejsce zdarzenia”. Podpowiadane nazwy miast są ułożone według wielkości miasta – od największych. Na przykład w województwie łódzkim po wpisaniu literki „ł” pierwsza na liście pokaże się „Łódź”, drugi „Łowicz” itd.
Aplikacja analityka:
 • Wprowadzanie zmian w KZW: Została dodana możliwość dodawania/usuwania kodów ICD-9 z listy wyboru. We wcześniejszych wersjach istniała możliwość wpisania dowolnego tekstu w polu określającym procedury ICD-9, co powodowało niewłaściwe pokazywanie kodów w raportach Spago BI.
 • Występował błąd z odczytaniem trasy przejazdu, jeżeli został zmieniony GPS w ambulansie.
Aplikacje ZRM:
 • Dodana została weryfikacja poprawności wpisywanych numerów PESEL w Karcie Medycznych Czynności Ratunkowych. Błędnie wpisane numery PESEL są wyświetlane czerwonymi cyframi. Kierownik zespołu wpisując numer PESEL powinien upewnić się, że po wpisaniu 11 cyfr kolor zmienia się na zwykły czarny.
 • Poprawka dotycząca czasów realizacji zlecenia wyjazdu, polegająca na tym, by wpisane ręcznie czasy nie kolidowały z tymi, które zostały wygenerowane automatycznie. Przykładowo w sytuacji gdy czas zadysponowania zespołu był 18:25:38, po ręcznym ustawieniu czasu wyjazdu na godzinę 18:25, zapisany czas wyjazdu 18:25:00 był wcześniejszy niż czas zadysponowania.
Raporty Spago BI: W związku z licznymi zgłoszeniami problemów dotyczących „starych” raportów, wszystkie te raporty są sukcesywnie przepisywane od nowa. Nowe wersje tych raportów mają w nazwie opis „v.2018.04”. Nowe wersje raportów:
 1. Działają znacznie szybciej.
 2. W wielu przypadkach poprawiona została jakość obliczanych wyników.
 3. Dopracowany został sposób wprowadzania parametrów.

wojciech.adamczyk
Posty: 171
Rejestracja: 14 gru 2017, 11:14
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Re: Wersja 18.6

Post autor: wojciech.adamczyk » 26 kwie 2018, 17:38

Dzięki za poprawkę w księdze dysponenta...sprawdzę to :)

ODPOWIEDZ