Raport NFZ

Tematy związane z aplikacją analityka, z modułem raportowym Spago BI oraz pracą analityków i statystyków
Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Raport NFZ

Post autor: rwaligora » 06 mar 2018, 8:36

Co się stało z raportem NFZ. Wygenerowanie raportu trwa wieki
Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem."

wojciech.adamczyk

Re: Raport NFZ

Post autor: wojciech.adamczyk » 06 mar 2018, 11:02

Jeszcze wczoraj działał, zarówno z poziomu adm lokalnego jak i wojewódzkiego. Teraz sprawdziłem - około 2 minuty dla jednego dysponenta.

Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Post autor: rwaligora » 06 mar 2018, 11:08

wojciech.adamczyk pisze:
06 mar 2018, 11:02
Jeszcze wczoraj działał, zarówno z poziomu adm lokalnego jak i wojewódzkiego. Teraz sprawdziłem - około 2 minuty dla jednego dysponenta.
za okres?

Ja od 8 rano nie jestem w stanie wygenerować raportu za 2 miesiące
Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem."

wojciech.adamczyk

Post autor: wojciech.adamczyk » 06 mar 2018, 11:18

Zrobiłem za luty, niecałe 600 kzw

tomasz.boguslawski
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM

Post autor: tomasz.boguslawski » 07 mar 2018, 7:08

Raport ma błąd wydajnościowy: Gdy generuje się dla konkretnego dysponenta, raport generuje się bardzo szybko. Problem pojawia się, gdy w polu Dysponent wybierzemy "Wszyscy" - wtedy wykonanie trwa wieki. Pracujemy nad poprawką. A do czasu wykonania poprawki wybierajcie proszę konkretnego Dysponenta.

Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Post autor: rwaligora » 07 mar 2018, 7:24

tomasz.boguslawski pisze:
07 mar 2018, 7:08
Raport ma błąd wydajnościowy: Gdy generuje się dla konkretnego dysponenta, raport generuje się bardzo szybko. Problem pojawia się, gdy w polu Dysponent wybierzemy "Wszyscy" - wtedy wykonanie trwa wieki. Pracujemy nad poprawką. A do czasu wykonania poprawki wybierajcie proszę konkretnego Dysponenta.
Czy my rozmawiamy o tym samym raporcie

Obrazek

tomasz.boguslawski
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM

Post autor: tomasz.boguslawski » 07 mar 2018, 10:01

No tak, pracownik konkretnego dysponenta nie może wybierać dysponenta, bo ten jest ustawiony na stałe. Nie mam pojęcia, dlaczego akurat dla BPR raport działa wolno. Sprawdzimy to.

tomasz.boguslawski
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM

Post autor: tomasz.boguslawski » 07 mar 2018, 11:33

Sprawdzam i działa szybko teraz w każdym przypadku. Jeśli są problemy z tym raportem, to proszę o podanie:
1. Loginu użytkownika
2. Profilu wybranego w Spago przy wykonaniu raportu (np. "Raporty SP ZOZ ...")
3. Wszystkich parametrów, z jakimi raport jest wykonywany

Ten raport za jeden miesiąc powinien generować się w ciągu 1-2 minut na ekran, a do excela poniżej 1 minuty.

Awatar użytkownika
rwaligora
Kontakt:

Post autor: rwaligora » 07 mar 2018, 20:37

tomasz.boguslawski pisze:
07 mar 2018, 11:33
Sprawdzam i działa szybko teraz w każdym przypadku. Jeśli są problemy z tym raportem, to proszę o podanie:
1. Loginu użytkownika
2. Profilu wybranego w Spago przy wykonaniu raportu (np. "Raporty SP ZOZ ...")
3. Wszystkich parametrów, z jakimi raport jest wykonywany

Ten raport za jeden miesiąc powinien generować się w ciągu 1-2 minut na ekran, a do excela poniżej 1 minuty.
Wygląda na to że problem sprawia przeglądarka na Chrome nie ma możliwości wygenerowania raportu, na Firefoxie 2 minuty i raport gotowy.

tomasz.boguslawski
Twórca SWDPRM
Twórca SWDPRM

Post autor: tomasz.boguslawski » 08 mar 2018, 11:00

O, to ciekawy wniosek. My testujemy Spago tylko na Firefoxie, bo z innymi przeglądarkami były problemy. U siebie na komputerze mam zainstalowanego Firefoxa wyłącznie do Spago. Do innych rzeczy używam Chrome.

ODPOWIEDZ